Šport

20.8.2009

Duatlonisti v Pieninách

Pieninský horský duatlon (PHD) sa vráti do Lesnice. Jeho prípravu si totiž po ročnej odmlke vzali opäť na plecia Slováci, ktorí sa tak rozhodli na základe nespokojnosti s jeho predchádzajúcim ročníkom.


13.8.2009

Seniori na kurtoch

Antukové dvorce LTK Junior Stará Ľubovňa sa v stredu 15. júla stali dejiskom medzinárodného stretnutia seniorov v tenise. Hrali sa výlučne štvorhry a jedinou podmienkou bolo, aby hráč, ktorý na kurt nastúpil, mal viac ako 50 rokov.


V I. lige aj s talentovaným Poliakom
9.8.2009

V I. lige aj s talentovaným Poliakom

Potvrdené: Slobytermia Stará Ľubovňa bude nasledujúcu sezónu pôsobiť už v I. stolnotenisovej lige. Po predminuloročnom skoku z „trojky“ do „dvojky“ je to tak ďalší výrazný posun tohto športu v meste smerom nahor.


T. Pichnarčík na radnici
1.8.2009

T. Pichnarčík na radnici

Po bratoch Hlinkovcoch či Ladislavi Korschovi sa pocty byť prijatý na radnici dostalo ďalšiemu športovcovi.


30.7.2009

Za zeleným stolom už aj dievčatá

Stolný tenis má v Starej Ľubovni, zdá sa, o budúcnosť postarané. Popri takých hráčoch, ako sú Ondrej Haky st. či Jaroslav Pavlík, totiž rastú viaceré nádeje, ktoré dali o sebe vedieť už minulú sezónu.


27.7.2009

Bežci si vyberali prírodné prostredia

Na pätnásť kilometrov po lesnej a asfaltovej ceste sa v nedeľu 5. júla vydalo 59 pretekárov, ktorí sa nezľakli náročného profilu tretej Prešovskej horskej 15-tky.


21.7.2009

Memoriál Pavla Antala

Poslednú júnovú sobotu sa v Svite-Podskalke uskutočnil už XV. ročník Memoriálu Pavla Antala v cestnom behu.


Ukončili   ligu v squashi
16.7.2009

Ukončili ligu v squashi

V Športovom relaxačnom centre v Starej Ľubovni sa 26. júna oficiálne ukončila tohtoročná squashová liga. Tohto roku sa jej zúčastnilo 30 hráčov rozdelených do šiestich líg.


15.7.2009

Vyhrali aj Slovenský pohár

Pre mnohých turistika znamená rekreačný pobyt a odpočinok v prírode, pohyb za zdravím, čerstvým vzduchom, čistou mysľou, hľadanie ticha a pokoja. Lenže turistika má aj svoju druhú tvár. V rámci nej je možnosť zvyšovať si zdatnosť, pretekať, získavať medaily a diplomy na pretekoch turistickej zdatnosti (PTZ).


Bowlingový turnaj
13.7.2009

Bowlingový turnaj

Výsledky zo VI. bowlingového turnaja.


Napokon ideálna voda
12.7.2009

Napokon ideálna voda

Len jediný raz za 40 rokov splavu sa udialo, že ho organizátori museli po totálnej zmene počasia prerušiť. Nikdy sa však nestalo, aby lode spod ľubovnianskeho mosta vôbec nevyrazili. Čo však nebolo, mohlo byť teraz.


Úspech na Európskom pohári
9.7.2009

Úspech na Európskom pohári

V sobotu 20. júna hostila Športová hala na Pasienkoch v Bratislave 531 karatistov z 90 klubov deviatich štátov Európy, ktorí sa zúčastnili 13. ročníka Európskeho pohára mládeže v karate, zaradeného do stredoeurópskej ligy.


8.7.2009

Junior Tenis 2009

Na antukových dvorcoch LTK Junior Stará Ľubovňa sa 27. - 30. júna uskutočnil ďalší zo série celoslovenských turnajov v tenise triedy D. Po dorastencoch si však tentoraz skrížilo rakety mladšie žiactvo...


Beh na Zelené pleso
7.7.2009

Beh na Zelené pleso

Až k ľadovcovému jazierku v nadmorskej výške 1540 metrov sa v júni snažilo dobehnúť 198 bežcov. Už aj tak namáhavý pretek im ešte sťažilo počasie. V cieli totiž padal dážď so snehom a teplomer ukazoval rovné štyri stupne.


M. Fabianová splnila očakávania
6.7.2009

M. Fabianová splnila očakávania

Výbuchom a triumfom „jednotky“ sa v utorok podvečer skončil celoslovenský turnaj dorastencov kat. D v tenise. Kým u chlapcov Martin Lyach skončil už v druhom kole, medzi dievčatami najvyššie nasadená hráčka nakoniec splnila očakávania.


5.7.2009

Tenistky nakoniec tretie

Presne podľa očakávaní dohrali mladé tenistky LTK Junior Stará Ľubovňa II. regionálnu ligu. Vo svojej premiérovej sezóne totiž skončili hneď za dvoma najväčšími favoritmi.


3.7.2009

Turisti na kraji

V Bardejove sa nedávno konalo III. kolo Slovenského pohára, ktoré bolo zároveň Majstrovstvami Prešovského kraja.


2.7.2009

Striebro dovezené z Rumunska

Tretiu júnovú sobotu sa ŠK PowerFactory Stará Ľubovňa zúčastnil Majstrovstiev Slovenska v kulturistike, klasickej kulturistike, fitnes a bodyfitnes juniorov a junioriek.


Beh na podporu  priateľstva
28.6.2009

Beh na podporu priateľstva

Takmer dve desiatky bežcov Svetového behu harmónie (World Harmony Run – WHR) sa na ceste po Slovensku zastavili aj v Starej Ľubovni. Práve tu totiž končila jedna z trinástich tohtoročných etáp.


Višegradský maratón ozdobil dážď i rekord
27.6.2009

Višegradský maratón ozdobil dážď i rekord

S minuloročným víťazom, nedávnym majstrom sveta v behu na 100 km plus viacerými špičkovými bežcami vo svojom strede odštartoval v nedeľu medzinárodný Višegradský maratón. Kým prvé tri ročníky museli bežci bojovať s vysokými teplotami vzduchu, teraz im dal poriadne zabrať dážď.


24.6.2009

Bowlingový turnaj

Výsledky z V. bowlingového turnaja.


23.6.2009

Chystá sa romantická plavba

Centrum voľného času v Starej Ľubovni organizuje v tomto roku už XX. ročník Medzinárodného rodinného splavu (MRS) po rieke Poprad na trase partnerských miest Stará Ľubovňa - Nowy Sacz.


22.6.2009

T. Grib opäť majstrom

Liptovský Hrádok (mv) – Niekoľkomesačná tvrdá príprava sa Tomášovi Gribovi oplatila.


18.6.2009

Kráľom Ľubovne D. Šesták

KPV Stará Ľubovňa pripravil sériu turnajov v tenise a vo volejbale dvojíc pre rekreačných športovcov. Turnaje sú súčasťou projektu: „Stará Ľubovňa pre tenis a plážový volejbal“.