15.7.2009

Vyhrali aj Slovenský pohár

Pre mnohých turistika znamená rekreačný pobyt a odpočinok v prírode, pohyb za zdravím, čerstvým vzduchom, čistou mysľou, hľadanie ticha a pokoja. Lenže turistika má aj svoju druhú tvár. V rámci nej je možnosť zvyšovať si zdatnosť, pretekať, získavať medaily a diplomy na pretekoch turistickej zdatnosti (PTZ).
Práve tento šport učaroval deťom z turistického oddielu mladých (TOM) na ZŠ na Komenského ul. a sú v ňom výborní. Už od februára sa 32 pretekárov (všetci sú členovia KST v Starej Ľubovni) v kategóriách od najmladších žiakov až po dorast pripravovalo na preteky teoreticky, napr. poznávaním živých drevín, liečivých rastlín, turistických  značiek aj prakticky – plazenie, hod na cieľ, viazanie uzlov a pod. A že sa pripravovali svedomite svedčia úspechy v postupových súťažiach i Slovenskom pohári.

Majstrovstvá Slovenska v PTZ (Moldava nad Bodvou), umiestenie: Najml. žiaci: 1. M. Kuzmiak – Š. Dronzek, 2. M. Marinčín – M. Galuščák. Najml. žiačky: 1. V. Hanečáková – L. Gladišová. Ml. žiačky: 1. B. Hutníková – V. Mišenková, 2. K. Kaňuščáková – A. Matavová. St. žiaci: 3. M. Palušek – P. Zamiška. Ml. dorastenci: 3. K. Kičura. Ml. dorastenky: 1. D. Gladyšová. Ml. žiaci: 1. S. Kessel – D. Murdza (Gymnázium T Vansovej).
Turistom zo Starej Ľubovne sa darilo aj v Slovenskom pohári (SP), kde TOM ZŠ na Komenského ul. vo všetkých troch kolách zvíťazil a získal v 1. kole deväť, v druhom osem a treťom celkom 10 medailí.
Na základe týchto dielčích výsledkov získal aj celkové prvenstvo v SP pre rok 2009 a Putovný pohár bude na tejto škole jeden celý školský rok pripomínať pretekárom, ktorí sa o jeho získanie zaslúžili, chvíle trápenia na trati, ale i sladkej radosti a šťastia na stupňoch víťazov.
Marta Svitanová

ĽN, Publikované: 15.7.2009 | Zobrazené: 241

Partneri

Partnerské mestá