12.7.2009

Napokon ideálna voda

Na trasu Stará Ľubovňa – Nowy Sacz vyrazili minulý štvrtok nielen laminátové kanoe, ale aj kanoe, gumáky a dokonca i pramice.

Na trasu Stará Ľubovňa – Nowy Sacz vyrazili minulý štvrtok nielen laminátové kanoe, ale aj kanoe, gumáky a dokonca i pramice.

Len jediný raz za 40 rokov splavu sa udialo, že ho organizátori museli po totálnej zmene počasia prerušiť. Nikdy sa však nestalo, aby lode spod ľubovnianskeho mosta vôbec nevyrazili. Čo však nebolo, mohlo byť teraz. 
"Po prudkých dažďoch sme mali veľké obavy, dokonca už zasadal aj krízový štáb. No ako vidíte, voda má momentálne takú ideálnu hladinu, akú možno za posledných dvadsať rokov nemala,“ uviedla tesne pred štartom vedúca Medzinárodného rodinného splavu Alena Hriňáková. 
Ako dodala, 193 účastníkov z piatich krajín sa tak mohlo tešiť nielen na chladný Poprad, ale aj na množstvo sprievodných podujatí. Tým najviac sledovaným bol pravdepodobne opäť krst nováčikov. „Tohto roku ich máme neúrekom - 44 zo Slovenska, 14 z Českej republiky a 20 od našich severných susedov. Takže si myslím, že Neptún, kráľ všetkých morí a riek, bude mať na Sulíne dostatok práce.“ 
(Viac v budúcom čísle ĽN)
Text a foto (mv) 

 

 

 

ĽN, Publikované: 12.7.2009 | Zobrazené: 222

Partneri

Partnerské mestá