13.8.2009

Seniori na kurtoch

Antukové dvorce LTK Junior Stará Ľubovňa sa v stredu 15. júla stali dejiskom medzinárodného stretnutia seniorov v tenise. Hrali sa výlučne štvorhry a jedinou podmienkou bolo, aby hráč, ktorý na kurt nastúpil, mal viac ako 50 rokov. 
„Iniciatíva vzišla z družobného poľského klubu TK Nowy Sacz. Jeho členovia sa dozvedeli o tenisovej aktivite v Starej Ľubovni a rozhodli sa zmerať si s nami sily,“ objasnil nám pozadie prvého takéhoto turnaja Igor Fabian. 
Ako zároveň dodal, po výhre 10:6 tak tunajší seniori opäť dokázali, že to na kurtoch ešte stále vedia . „Nastúpila vlastne počiatočná generácia tenistov, ktorá kedysi tento šport u nás odštartovala - Vladimír Penciak, Pavol Vitkovský, Peter a Jaroslav Kolodzejoví, Miroslav Szetnyvanyi, Marián Stesňák, František Greizinger a ja.“
Už minulú stredu čakal staroľubovnianskych tenistov odvetný zápas v Nowom Saczi. Nie je však vylúčené, že po ňom budú nasledovať ďalšie. Ako totiž na záver podotkol I. Fabián, existuje  predbežná dohoda, že sa budú stretávať so štyrmi poľskými družstvami. A dokonca nie je vylúčená ani účasť v pohraničnej seniorskej lige.
(mv) 

ĽN, Publikované: 13.8.2009 | Zobrazené: 264

Partneri

Partnerské mestá