8.7.2009

Junior Tenis 2009

Na antukových dvorcoch LTK Junior Stará Ľubovňa sa 27. - 30. júna uskutočnil ďalší zo série celoslovenských turnajov v tenise triedy D. Po dorastencoch si však tentoraz skrížilo rakety mladšie žiactvo...
A podobne ako pred troma týždňami, sa ani teraz nasadená jednotka (Dušan Petreň) nedostala do finále. Víťazom chlapčenskej časti sa tak stal nakoniec „čierny kôň“ súťaže Martin Horvát z TK F1 Poprad. Zo štvorice domácich zástupcov sa najviac darilo Richardovi Sokolovi z KPV-HTT, ktorému sa podarilo prebojovať medzi elitnú osmičku. Jakub Koneval, David Mindžák i Miroslav Girgoško (všetci LTK Junior) skočili už v úvodnom kole.
Čo D. Petreňovi nevyšlo v singli, vynahradil si o čosi neskôr v debli. Spolu s F. Vaškom sa totiž stal víťazom štvorhry, keď vo finále porazili dvojicu O. Uhlár - M. Gallik 6:1, 6:1. D. Mindžák s J. Konevalom ako aj R. Sokol s Bardejovčanom Petrišinom nestačili na svojich prvých súperov.
Aj v dievčenskej časti turnaja nebola núdza o prekvapenia. O to najväčšie sa postarala Nikol Králová, ktorá sa ako nenasadená dokázala prebiť až do samotného finále. Tam sa jej púť skončila na rakete nasadenej jednotky Michaele Michalikovej z TK Mladosť Košice. Ako chutí majstrovský zápas si v závere júna vyskúšali aj Renáta Stríčová s Anamáriou Šoltýsovou. Obe zverenkyne I. Fabiána však A. Lapšanskej resp. E. Hrabkovskej podľahli zhodne v dvoch setoch.

 

Turnaja pod názvom Junior Tenis 2009 sa celkovo zúčastnilo 41 tenistov – 24 chlapcov a 17 dievčat.
(mv)

ĽN, Publikované: 8.7.2009 | Zobrazené: 279

Partneri

Partnerské mestá