20.8.2009

Duatlonisti v Pieninách

Pieninský horský duatlon (PHD) sa vráti do Lesnice. Jeho prípravu si totiž po ročnej odmlke vzali opäť na plecia Slováci, ktorí sa tak rozhodli na základe nespokojnosti s jeho predchádzajúcim ročníkom. 
Ten sa totiž uskutočnil v Poľsku, čo podľa slov Alexandra Ružbašana nebola práve najlepšia skúsenosť. „Naši severní susedia sa k organizácii nepostavili príliš zodpovedne. Keďže je to naša srdcovka, rozhodli sme sa, že si ho vezmeme späť,“ uviedol dôvod jeden zo zakladateľov preteku. 
Presun štartu i cieľa pred chatu Pieniny tak so sebou prinesie aj návrat k tradičnej trase. To znamená, že pretekári sa najskôr vydajú na cyklistickú časť smerom do Szczawnice „a po hrebeni Malých Pienin sa vrátia späť do Lesnice. Potom na nich bude čakať desať, resp tri kilometre dlhý beh - v závislosti od kategórií,“ upresnil ešte A Ružbašan.
Kto sa stane ďalším víťazom najstaršieho horského duatlonu na Slovensku, bude známe až 27. septembra, už dnes je ale isté, že na štarte jeho XIII. ročníka by sa mali objaviť také esá ako Madaj, Kuril či Svätojánsky. A. Ružbašan by však bol rád, keby sa ho zúčastnilo čo najviac mladých ľudí. „Tí totiž potom majú predpoklad k tomu, aby sa tomuto športu ďalej venovali...“ 
PHD vznikol v roku 1995 z podnetu organizovať súťaž pre skialpinistov v letnom období. Zároveň sa však snaží spopularizovať vhodné trasy pre horskú cyklistiku a beh v prostredí Pieninského národného parku.
(mv) 

Viac na: www.pieninskyduatlon.sk

ĽN, Publikované: 20.8.2009 | Zobrazené: 174

Partneri

Partnerské mestá