História

Futbalová história  v Starej Ľubovni, vtedy malom mestečku, či skôr obci na severnom Spiši sa  začala odvíjať začiatkom 20.rokov 20. Storočia. Futbal do Starej Ľubovne „doniesli“ a začali ho propagovať učitelia vtedajšej mešťanskej školy a slovenskí a českí vojaci  umiestnení v malej posádke, ktorí zabezpečovali stráženie štátnych hraníc.
Vtedajší rímsko-katolícky farár a obecný kronikár v jednej osobe do kroniky napísal, že dňa 2.3.1923 bol v Starej Ľubovni založený športový klub, ktorý mal 248 členov, členský príspevok činil 24,- Kč/rok. Prvým predsedom bol Dr. Schich. Futbal sa hral na „jarmačnom pľaci“ kde sa konali jarmoky. Na zápasy sa chodilo peši, na bicykloch, konských povozoch. V tom njlepšom prípade na nákladnom aute. 

Pamätať a nezabúdať
Klub vo svojej histórii niesol rôzne názvy ŠK, Slavoj, Skrutkáreň, Rekostav, FK a na poslednej konferencii klubu v apríli roku 2006 bolo prijaté uznesenie, ktorým sa klub premenoval na Mestský športový klub a tento názov bude niesť od nového súťažného ročníka. Najväčšie úspechy klub dosiahol pod názvom Skrutkáreň v 60-70 rokoch minulého storočia, kedy sa prebojoval do vtedajšej divízie. 
Slávu ľubovnianského futbalu šírilo mnoho dobrých futbalistov a zapálených funkcionárov. Spomenieme len niektorých.  Legenda 93 ročný pán Borušovič Karol. Nebohí  MVDr. Karel Neder –bývalý reprezentant ČSR, Oldo Cigánek, veľký sponzor v 30. rokoch majiteľ likérky p. Morgenbeser, JUDr. Lampart Ján, Vitkovský Pavol, Schich Marcel, Dr. Lajčák Michal a iní.. Veľa profesionality do futbalovej práce vniesol v 70.  rokoch  Ing. Dinga Ján z Nitry, Štefan Tarcala z Bardejova a bývalý ligový kanonier Tatrana Prešov  Karol Petroš,  pod vedením ktorých vyrástlo mnoho dobrých futbalistov ako napr. Reľovský Tomáš – hráč II. ligového Partizána Bardejov, či Lajčák Vladimír hráč Interu Bratislava a iní.

Nastavenia cookies