23.5.2018

Malí karatisti uspešne zvládli vrchol sezóny

V sobotu 19.5.2018 vyvrcholila v Multihale v Košiciach súťažná sezóna 2017/2018 pre našich mladších karatistov. Na Majstrovstvách Slovenska detí a žiakov sa tento rok zúčastnilo 536 súťažiacich z 54 klubov v kategóriách jednotlivcov a 126 družstiev z 30 klubov v kategóriách družstiev.

Po náročnom dni sme mohli bilancovať, že ani tento rok sme sa v nabitej konkurencii nestratili a naši bojovníci vybojovali celkom 15 medailí (2-2-11). Fakt, že iba 6 klubov získalo v bojoch viac medailí, poukazuje na vysokú úroveň prípravy, ale aj nesporný talent karatistov s pod hradu Ľubovňa. Po roku obhájil titul MAJSTER SLOVENSKA Daniel Vasilik v kumite a ďalší pridal Nicolas Dzadik v Aglity.

Šenšel Jakub

Výnikajúco si počínali aj naše 2 družstvá, ktoré s mládežníckou elitou držali krok.

Družstvo chlapcov 6-7 r. v zložení Vasilík Daniel, Krivoňák Kamil a Šenšel Richard vybojovalo 2. miesto v KATA a 3. miesto v KUMITE.

Družstvo starších žiačok 10-11 r. v zložení Budzáková Emma, Babilia Svetlana, Sekelská Alexandra Katarína a Györiová Sofia Hyacinta vybojovalo 3. miesto v KUMITE.

- kumite

Všetkým reprezentantom klubu aj mesta Stará Ľubovňa ĎAKUJEME za výkony a výsledky, ktoré dosiahli nielen na Majstrovstvách SR, ale aj počas celého roka.