4.8.2008

Historický postup futbalistov Vyšných Ružbách

200807291326230.30_vysne_ruzbachy_futbal_p1070020

Bodku za okresnými majstrovstvami I. triedy seniorov vo futbale v roč. 2007/08 dalo 15. júna posledné 22. kolo. Podľa slov kompetentných z OFZ v Starej Ľubovni herná úroveň sa oproti predchádzajúcim ročníkom zlepšila. Zvýšil sa aj počet mužstiev z 11 na 12 zásluhou Údola. O špicu tabuľky bojovali od úvodných kôl ešte v jeseni Podolínec, Vyšné Ružbachy a Šarišské Jastrabie.
V pozícii lídra sa po I. časti ocitli Vyšné Ružbachy, ktoré prezimovali na 1. mieste s 3-bodovým náskokom na druhý Podolínec a 6 bodov mali naviac, oproti tretiemu Š. Jastrabiu. „Myslím, že spokojnosť z našej strany bola namieste, pretože aj napriek nepriaznivému vyžrebovaniu sa nám podarilo vonku bodovať. Mrzí nás akurát remíza v Kyjove 1:1, pretože celý zápas sme mali pod kontrolou. Doma sme v jeseni nestratili ani body,“ hrdí sa Pavol Gerčák, vedúci mužstva FK Slovan V. Ružbachy. 
Priaznivé vyžrebovanie v odvete dávalo Ružbašanom všetky predpoklady udržať sa na špici tabuľky aj na jar. V odvete síce zaznamenali dve prehry a to v 14. kole v Jarabine 0:2 a neuspeli ani v Š. Jastrabí (prehrali 1:5). Zakopli však aj ich najväčší rivali, ktorí im dýchali na chrbát. Mužstvo FK Slovan V. Ružbachy pod vedením svojho manažéra a hrajúceho kapitána Vladimíra Leščinského si však verilo. Mladý kolektív vedený skúseným lodivodom išiel jednoznačne za svojím cieľom – vyhrať okresnú súťaž a zabezpečiť si tak historický postup do V. futbalovej ligy. Ružbašania by tak mali vystriedať vypadávajúci JUNOŠPORT Stará Ľubovňa, ktorý sa po roku účinkovania lúči s V. ligou podobne ako predtým Podolínec. V. Liščinskému sa podarilo dať dohromady dobrý kolektív hráčov, ktorý išiel od začiatku súťaže za vytýčeným cieľom. Je pravda, že okrem domácich odchovancov mužstvo posilnili aj legionári. M. Zima, J. Zajac a brankár Š. Mišina prišli z Podolínca a bratia Pardusovci z Hniezdneho. 
Ružbašania si uvedomujú, že v prípade postupu musia posilniť hráčsky káder, ale aj poriešiť ihrisko, kde sa budú odohrávať ligové zápasy. To vo V. Ružbachoch totiž nespĺňa kritériá súťaže. Vyzerá to tak, že sa bude hrať v Hniezdnom. O všetkom sa má rozhodnúť v najbližšom čase na spoločnom sedení TJ Slovan s obecným zastupiteľstvom. 
"Obec na čele so starostom D. Kilárom má eminentný záujem o ďalší rozvoj športu v obci. Futbalistom vytvára optimálne materiálne a finančné podmienky pre ich ďalší rozvoj,“ tvrdí Pavol Gerčák. Treba len veriť, že problémy, ktoré vyvstali poriešia k maximálnej spokojnosti a Vyšné Ružbachy budú v nastavajúcom súťažnom ročníku dôstojne reprezentovať náš okres v V. futbalovej lige.
Text a foto (bk) 

K stiahnutiu

ĽN, Publikované: 4.8.2008 | Zobrazené: 931

Partneri

Partnerské mestá

Nastavenia cookies