18.7.2019

Beh za zdravé mesto 2019

Aj tento rok sa môžu priaznivci športu i všetci tí, ktorí chcú urobiť niečo dobré pre svoje zdravie, tešiť na Beh za zdravé mesto. IV. ročník podujatia, ktorého vyhlasovateľom a organizátorom je Mesto Stará Ľubovňa sa uskutoční 28. augusta 2019.

„Registrácia účastníkov začne o 15.00 h v parku na Nám.gen. Štefánika. Beh za zdravé mesto detí a mládeže odštartujeme o 18.00 h. Štart cca štvorkilometrového hlavného behu bude o 19-tej hodine. Trasa, po ktorej sa bude bežať, vedie Námestím gen. Štefánika, Ul. 17. novembra, po chodníku Ulicou 1. mája a Obchodnou ulicou. Tento okruh bežci v hlavnej kategórii zabehnú trikrát," informuje Štefan Joštiak z Oddelenia školstva, kultúry, športu a mládeže Mestského úradu v Starej Ľubovni.

Novinkou tohtoročného behu je sprievodná akcia Všeobecnej zdravotnej poisťovne, partnera Behu za zdravé mesto, ktorá v rámci osvetového projektu „Deň pre vaše zdravie" podporuje športové podujatia a verejné aktivity, prospievajúce k prevencii civilizačných ochorení. Pred Behom za zdravé mesto od 15.00 h tak budú môcť návštevníci a účastníci podujatia absolvovať v parku na Námestí gen. Štefánika preventívne merania, a to analýzu ľudského tela (% telesného tuku, obsah vody v tele, BMI index, bazálny metabolizmus, objem svalového tkaniva...), meranie celkového cholesterolu, krvného tlaku a pod. Na záver meraní poskytnú pracovníci VŠZP každému záujemcovi individuálne vyhodnotenie výsledkov s preventívnym odporúčaním. Partnermi podujatia sú tiež spoločnosti Limo Špes a Ferimex.

„Beh za zdravé mesto bude tento rok podporený aj z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja, od ktorého Mesto Stará Ľubovňa získalo dotáciu vo výške 1 350 €. Tieto finančné prostriedky budú použité na zvýšenie kvalitatívnej úrovne organizácie tohto podujatia, a to zakúpením časomiery s príslušenstvom a štyroch profesionálnych digitálnych stopiek," dodáva primátor mesta Ľuboš Tomko.

Súčasťou podujatia bude aj lokálne vyhodnotenie VI. ročníka celoslovenskej súťaže s názvom „Do práce na bicykli", prebiehajúcej v máji tohto roka. Spoznáme tak aj mená najlepších registrovaných tímov i jednotlivcov, ktorí spolu počas celého mesiaca uskutočnili 248 jázd, celkovo prešli viac než 1 637 km a ušetrili takmer 436 kg CO2.

Tešíme sa na Vašu účasť!

 

„Tento projekt je podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja."

 

Na stiahnutie:

Propozície Behu za zdravé mesto

Dôležité informácie k Behu za zdravé mesto

Súhlas dotknutej osoby

Vyhlásenie o zdravotnom stave

 

 

 

201907260957050.1
Publikované: 18.7.2019 | Aktualizácia: 18.7.2019 | Zobrazené: 1851

Partneri

Partnerské mestá

Nastavenia cookies