27.8.2019

Beh za zdravé mesto 2019 sa uskutoční už zajtra

Už zajtra, 28. augusta 2019, sa v Starej Ľubovni uskutoční IV. ročník podujatia Beh za zdravé mesto, určeného všetkým priaznivcom športu i tým, ktorí chcú urobiť niečo dobré pre svoje zdravie.

Registrácia účastníkov začne o 15.00 h v parku na Nám. gen. Štefánika. Tí budú rozdelení do jednotlivých súťažných kategórií v závislosti od ich veku, pričom deti a mládež do 18 rokov sa môžu registrovať iba v prítomnosti zákonného zástupcu. Spolu s registráciou odštartuje aj sprievodná akcia Všeobecnej zdravotnej poisťovne ako partnera tohtoročného behu. Účastníci a návštevníci podujatia budú môcť v rámci prevencie voči civilizačným ochoreniam absolvovať v parku na Námestí gen. Štefánika rôzne preventívne merania ľudského tela.

Samotný detský a mládežnícky Beh za zdravé mesto začne o 18.00 h. Štart takmer štvorkilometrového hlavného behu sa uskutoční o 19.00 h. Trasa, po ktorej sa bude bežať je rôzna, a to v závislosti od vekovej kategórie a náročnosti behu.

Športové podujatie však spôsobí aj isté dopravné obmedzenia. Od 15.30 h do 20.00 h bude zatvorené parkovisko pri starom cintoríne na Ul. 17 novembra, taktiež parkoviská pri tzv. Bielom dome na Nám. gen. Štefánika i Mestskom úrade medzi Obchodnou ulicou a Ul. 1. mája. V čase od 17.30 do 20.00 h budú úplne uzatvorené aj niektoré miestne komunikácie, a to Ul. 17. novembra popri starom cintoríne po križovatku s Ul. 1. mája pri parku na Nám. gen. Štefánika, cesty na Nám. gen. Štefánika od križovatky s Ul. 1. mája po križovatku s Ul. 17. novembra a tiež Ul. 17. novembra od križovatky s Nám. gen. Štefánika po križovatku s Popradskou ul. Obmedzená bude aj rýchlosť na úseku Ul. 1. mája od križovatky s Levočskou ul. po križovatku s Ul. 17. novembra pri starom cintoríne, a to v čase od 17.30 h do 20.30 h. Prosíme teda vodičov o zvýšenú opatrnosť a zároveň rešpektovanie dočasných zmien v organizácii dopravy.

Súčasťou podujatia bude aj lokálne vyhodnotenie VI. ročníka celoslovenskej súťaže s názvom „Do práce na bicykli", prebiehajúcej v máji tohto roka. Spoznáme tak aj mená najlepších registrovaných tímov i jednotlivcov, ktorí spolu počas celého mesiaca uskutočnili 248 jázd, celkovo prešli viac než 1 637 km a ušetrili takmer 436 kg CO2.

 

Viac informácií nájdete v nižšie priložených dokumentoch, ktoré sú dostupné aj na stiahnutie:

Propozície Behu za zdravé mesto

Dôležité informácie k Behu za zdravé mesto

Súhlas dotknutej osoby

Vyhlásenie o zdravotnom stave

 

Tešíme sa na Vašu účasť!

 

„Tento projekt je podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja."

 

Súvisiace video

Publikované: 27.8.2019 | Aktualizácia: 28.8.2019 | Zobrazené: 812

Partneri

Partnerské mestá