17.1.2019

Žihadielko je späť!

Od pondelka, 15. januára 2019 môžu Staroľubovňania opäť podporiť svojim hlasom či zapojením sa do súťaže výstavbu detského ihriska Žihadielko. To by malo vyrásť v medziblokových priestoroch na Mierovej ulici.

V období rokov 2016 - 2018 bolo prostredníctvom projektu „Lidl ihrisko Žihadielko" vybudovaných v rôznych slovenských mestách a obciach spolu 30 moderných a bezpečných detských ihrísk v celkovej hodnote 2 610 000 €.

Vysoká miera hlasujúcich i celkový pozitívny význam realizácie projektu, ktorý ponúka tým najmenším aktívny pohyb zábavnou formou sa stal dôvodom, prečo spoločnosť Lidl vyhlásila súťaž aj tento rok. Zapojiť sa mohli všetky slovenské mestá, v prípade Košíc a Bratislavy aj mestské časti, na území ktorých sa nachádza aspoň 1 predajňa potravín Lidl a k dispozícii mali vhodný pozemok na výstavbu ihriska.

Hodnota jedného ihriska na motív rozprávkovej včielky Maji, známej všetkým vekovým skupinám ľudí, predstavuje 87 000 € a zahŕňa 8 herných prvkov ako sú hracie domčeky, kolotoč, hojdačky či prevažovadlá. Tie sú určené pre deti vo veku 2 - 12 rokov. Okrem herných prvkov sa budú na ihrisku nachádzať aj lavičky či stojan na bicykle.


Do hlasovania prebiehajúceho od 15. januára do 28. februára 2019 sa môže zapojiť každý, kto je registrovaný na webovej stránke www.zihadielko.sk.

Registráciu musí potvrdiť overovacím kódom zaslaným vo forme bezplatnej SMS na zadané telefónne číslo.

Každý registrovaný účastník bude môcť svojho favorita podporiť svojim hlasom raz za 24 hodín, pričom jeden ďalší hlas navyše môže získať za zvládnutie jednoduchej online hry.

S výnimkou posledného týždňa bude priebežné poradie zverejnené na vyššie uvedenej stránke a víťazi budú verejnosti známi najneskôr 14. marca 2019.

„V Starej Ľubovni by ihrisko s rozmermi 20 x 16 m mohlo vyrásť v medziblokovom priestore na Mierovej ulici č. 70. Pevne veríme, že sa do hlasovania zapojí čo najviac jednotlivcov a tento rok nám vďaka zapojeniu sa mesta do projektu podporeného verejnosťou pribudne ďalšie detské ihrisko," konštatuje na záver prednosta Mestského úradu Aleš Solár.

Ďakujeme!

K stiahnutiu

Súvisiace video

ŽIHADIELKO Prehrať Video
ŽIHADIELKO
Publikované: 17.1.2019 | Aktualizácia: 17.1.2019 | Zobrazené: 405

Partneri

Partnerské mestá