20.11.2019

Výstava Stanislava Jasovského Farebné emócie

Výstava MUDr. Stanislava Jasovského je prehliadkou emócií vo farbách, plochách a líniách. Umelec sa abstrakciou snaží vymaniť od zbytočností, zredukovať všetky podnety na minimum a tým sa dostať do útrob čistej koncentrovanej nádhery...
Autor naštartoval svoje hľadanie presne pred 30-timi rokmi. Krásna príroda nášho regiónu bola priamo fascinujúca a limitujúca pre začínajúceho výtvarníka, vznikali realistické dielka scenérií Pienin a Tatier. Po 15 rokoch autor cítil potrebu niečo zmeniť, postaviť sa k plátnu s určitou drzosťou a bez akejkoľvek logiky a hlavne rýchlo čosi vyhrabať zo svojho podvedomia. Výsledky sa pomaly začali dostavovať. Bolo to vlastne akési každodenné "geologické" objavovanie vzácnych artefaktov. Odrazu tu boli nové dimenzie, pocity ,vnemy, zážitky, skúseností, ale aj rozpory, symbiózy a častokrát aj návraty do minulosti k tým krajším a vzácnym okamihom. Abstrakcia vyžaruje energiu a ak jej venujeme minútku a neignorujeme jej city, vždy sa nám odvďačí spätným pohladením. Stanislava Jasovského doslova pohltil abstraktný expresionizmus. Menej, menej, menej - to je hlavné krédo autora - iba tak môžeme objaviť viac, viac a ešte raz viac.
Pred siedmimi rokmi dostal autor ponuku od renomovanej Berlínskej virtuálnej galérie ARTFLAKES na trvalú prezentáciu svojich obrazov, kde pravidelne predvádza a obmieňa viac ako sto svojich abstrakcií. V tejto galérii sú sústredení maliari a fotografi z celého sveta.
Výstava FAREBNÉ EMÓCIE ponúka koncentráciu rôznych pocitov. V galérii Provinčný dom v Starej Ľubovni potrvá do 30. novembra. Nech vás naplní radosťou a pokojom.
(Vyňaté z prejavu PhDr. Adely Drozdíkovej, kurátorky výstavy na vernisáži 8.11.2019)

 

Publikované: 20.11.2019 | Aktualizácia: 20.11.2019 | Zobrazené: 749

Partneri

Partnerské mestá