22.1.2020

Vlakové prepojenie Slovenska a Poľska počas zimy

Po úspešnom znovuspustení letnej vlakovej linky sa údolie rieky Poprad dočkalo aj zimnej edície tohto vlakového spojenia. Linka z mesta Poprad cez Starú Ľubovňu až do spomínanej Muszyny premáva od 28. decembra 2019 do 23. februára 2020. Sezónne zimné vlakové spojenie je dostupné pre záujemcov počas víkendov. Linky premávajú v sobotu a v nedeľu v čase o 7:30 a 15:27 z Popradu a o 9:53 a 17:56 z Muszyny. „Žijeme v dobe bez hraníc a túto skutočnosť chceme prinášať aj naším obyvateľom. Obe krajiny, Slovensko ako aj Poľsko, ponúkajú mnoho krás. Či už ide o krásy kultúrneho dedičstva, prírodného charakteru, poznávania histórie a mnohých iných turisticky atraktívnych miest. Pre Prešovský samosprávny kraj je preto prioritou spájať rôzne regióny. V týchto spojeniach vidím veľký potenciál rozvoja turizmu prihraničných oblastí,“ povedal predseda PSK Milan Majerský.

Vlaková linka je obojstranné výhodná. Muszyna a Krynica patria medzi najvýznamnejšie kúpeľné mestá v Poľsku. Počas zimnej sezóny sa však tiež naskytá možnosť vyskúšať niektoré z priľahlých lyžiarskych stredísk. Naopak, poľskí turisti môžu využiť tento spoj na objavovanie krás Prešovského kraja počas zimy. Okrem majestátnych Vysokých Tatier sa nachádza na trase Muszyna – Poprad napr. región Starej Ľubovne s tamojším hradom a susedným Hradom Plaveč, ale i Nestville Park Hniezdne.

Vlak následne zastavuje v Spišskej Belej a Kežmarku, kde stojí významná UNESCO pamiatka v podobe Dreveného artikulárneho chrámu. Obe mestá sú výnimočné svojimi architektonicky významnými centrami. Vo vlaku nájdete aj informačné materiály KOCR Severovýchod Slovenska, ktoré vás inšpirujú k ďalším zaujímavým tipom na výlet.

 

Cestovný poriadok a cenník.

 

 

Publikované: 22.1.2020 | Aktualizácia: 22.1.2020 | Zobrazené: 883

Partneri

Partnerské mestá