9.11.2018

V meste pribudli nové stromy

Mesto Stará Ľubovňa v týchto dňoch realizovalo výsadbu takmer 30 listnatých a ihličnatých stromov. Tá bude pokračovať aj v priebehu nasledujúceho týždňa.

Jeseň predstavuje v prípade výsadby niektorých druhov listnatých a ihličnatých stromov to najvhodnejšie obdobie. Mesto Stará Ľubovňa preto v týchto dňoch zabezpečilo prostredníctvom správcu verejnej zelene, a to mestskej spoločnosti EKOS spol. s r.o. jej rozšírenie vo viacerých častiach mesta. „Výsadba 20-tich alejových stromov Javor mliečny globosum v guľovitej forme sa uskutočnila na Okružnej a Štúrovej ulici. Ide o vzrastlé stromy o výške 2,20 m s utvorenou korunkou. Na sídlisku Západ, a to konkrétne na Letnej ulici a sídlisku Východ, v časti Za vodou boli zasadené ihličnaté dreviny v počte 6 ks. Tie zahŕňajú borovice čierne a duglasky tisolisté a ich výška predstavuje 1,60 m," informuje Miroslav Pristáš z Referátu životného prostredia a civilnej ochrany Mestského úradu v Starej Ľubovni.

Mesto Stará Ľubovňa v spolupráci so spoločnosťou EKOS spol. s r.o. bude vo výsadbe pokračovať aj budúci týždeň, kedy pribudne ďalších 10 stromov. Rozšírenie a revitalizácia zelených plôch tak prispeje k zvýšeniu kvality životného prostredia i k skrášleniu celkového vzhľadu mesta.

Publikované: 9.11.2018 | Aktualizácia: 9.11.2018 | Zobrazené: 662

Partneri

Partnerské mestá