12.7.2019

V Ľubovnianskej vrchovine sa pohybuje medveď

V uplynulých dňoch bol na Oslom a Širokom vrchu Ľubovnianskej vrchoviny zaznamenaný pohyb medveďa hnedého. Mesto Stará Ľubovňa v spolupráci s Poľovníckym združením OSLI preto vyzýva verejnosť k zvýšenej opatrnosti verejnosti pri návšteve ľubovnianskych lesov i širšieho okolia v rámci Ľubovnianskej vrchoviny, keďže medveď ďalej migruje daným územím.

„V letnom období patrí návšteva lesov a hôr k jedným z najpreferovanejších spôsobov ako v priebehu letných prázdnin či dovolenky tráviť voľný čas. V súvislosti s výskytom medveďa v Ľubovnianskej vrchovine však vyzývame obyvateľov i návštevníkov k mimoriadnej ostražitosti. Ak už plánujete návštevu okolitých lesov, snažte sa byť o čosi viac hlučnejší a pohybovať sa vo väčšom počte, nie jednotlivo. Pevne veríme, že k nijakým stretom medveďa s ľuďmi nedôjde," informuje Aleš Solár, prednosta Mestského úradu v Starej Ľubovni.

V prípade zaznamenania ďalších informácií o pohybe medveďa hnedého v Ľubovnianskej vrchovine kontaktujte Mestskú políciu (159) alebo Poľovnícke združenie OSLI (0917 888 533).

Publikované: 12.7.2019 | Aktualizácia: 12.7.2019 | Zobrazené: 741

Partneri

Partnerské mestá