5.5.2023

Stará Ľubovňa bola 1. mája svetová

Naše mesto zažilo 1.mája štart a aj cieľ etapy v rámci Karpatských pretekov kuriérov, jedného z najprestížnejších cyklistických podujatí mladých profesionálov do 23 rokov na svete v cestnej cyklistike. Deň, ktorý patril na Nám.sv.Mikuláša cyklistike doplnili aj amatérske preteky Východ road liga a okorenila BMX show so skokmi a trikmi.

Krásne počasie prialo všetkým športovcom aj divákom počas celého dňa, ktorý odštartovali amatérski cyklisti počas 1.kola Východ road ligy. Necelá stovka pretekárov sa o 10:00 vydala na rovnakú trať ako neskôr mladí profesionáli. Celá trasa, Stará Ľubovňa – Plavnica – Šambron – Bajerovce – Krásna Lúka – Šarišské Dravce – Torysa – Brezovica – Tichý Potok – Olšavica – Brutovce – Nižný Slavkov – Brezovička – Brezovica – Torysa – Šarišské Dravce – Krásna Lúka – Bajerovce – Šambron – Plavnica – Stará Ľubovňa, bola profesionálne zabezpečená dobrovoľnými hasičskými zbormi vrátane toho z obce Chmeľnica zabezpečujúceho vjazd do obce ako aj odbočku pri Ľubovnianskych kúpeľoch.  Víťazom sa napokon stal matador Ján Halik z Popradu s priemernou rýchlosťou vyše 40 km/h.

O 15:00 odštartovali budúceho cyklistické hviezdy v rámci 3.etapy Karpatských pretekov kuriérov. Na štarte boli cyklisti z 24 krajín sveta a 6 kontinentov. Skvelú prípravu slovinských športovcov potvrdil Gal Glivar, ktorý ako prvý finišoval „hore Pariou“ na Nám.sv.Mikuláša. Nasledovník Primoža Rogliča, či Tadeja Pogačara sa stal aj celkovým víťazom Karpatských pretekov kuriérov, keď pre seba uchmatol aj poslednú etapu v poľskom kúpeľnom meste Rymanow Zdroj. Za ním nasledovali Taliani Giulio Pellizzari a Davide de Cassan.

Skvelé popoludnie v historickom centre mesta doplnila slovenská špička v BMX freestyle v rámci unikátnej show plnej trikov a skokov do nafukovacieho dopadu. Zapojili sa aj deti zo Starej Ľubovne a okolia, ktoré mohli od profesionálov čo to odpozerať.

Veríme, že celý program sa páčil aj divákom v Starej Ľubovni a že takéto podujatie na svetovej úrovni zažije naše mesto aj do budúcna. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí priložili k tejto vydarenej akcii pomocnú ruku.

Publikované: 5.5.2023 | Zobrazené: 309

Partneri

Partnerské mestá

Nastavenia cookies