6.12.2023

Slávnostné otvorenie Zariadenia sociálnych služieb

V meste Stará Ľubovňa pribudlo nové, komplexné zariadenie sociálnych služieb pod správou samotného mesta. Zariadenie, ktoré ponesie názov podľa kvetu Trillium bude poskytovať tri sociálne služby, a to pobytovú časť pre 12 klientov, jedáleň pre seniorov, ako aj denné centrum, ktoré môžu využívať nielen miestni dôchodcovia, ale aj iné vekové skupiny.

V pondelok, 4.12.2023, bolo zariadenie slávnostne otvorené s tým, že samotná ostrá prevádzka zariadenia začne od 8.1.2024. Objekt zariadenia sociálnych služieb Trillium vznikol z budovy bývalej kotolne Ľubovnianskej nemocnice. Mesto získalo predmetnú budovu aj s okolitými pozemkami za 1 € od Prešovského samosprávneho kraja. Celkové investičné náklady na stavebnú časť dosiahli sumu 1,9 mil. € s tým, že Mesto na tento projekt získalo takmer 1,5 mil. € z európskych fondov. Ďalšie prostriedky muselo Mesto dofinancovať na zariadenie interiéru zariadenia a dovybavenie IT technikou.   

Vedúcou zariadenia sociálnych služieb bude Gabriela Kravčáková, ktorá má bohaté skúsenosti z tunajšieho Domova pre seniorov. V zariadení bude pracovať 6 opatrovateliek ako aj zdravotná sestra a sociálna pracovníčka v pobytovej časti. Postupne sa prijímajú aj ľudia do kuchyne, ktorá má maximálnu kapacitu výdaju jedál pre seniorov na čísle 300.

Na nové priestory sa teší aj miestny Klub dôchodcov ako aj ďalšie seniorské organizácie pôsobiace na území nášho mesta. Pevne veríme, že Trillium bude dobre slúžiť seniorom v Starej Ľubovni a že tu budú môcť tráviť príjemné chvíle tak v pobytovej časti, pri kvalitnej strave ako aj pri voľnočasových aktivitách.

Publikované: 6.12.2023 | Zobrazené: 2066

Partneri

Partnerské mestá

Nastavenia cookies