7.6.2021

Materská škola Vsetínska s novým zdrojom tepla

Následne potom, ako sa dokončil nový zdroj tepla na báze obnoviteľných zdrojov energie na ZŠ Levočská a ZUŠ Jána Melkoviča, štartuje podobný projekt aj na Materskej škole Vsetínska. Cieľom projektu podporeného cez Operačný program Kvalita životného prostredia je jednak zníženie energetickej náročnosti, ako aj zníženie emisií znečisťujúcich životné prostredie.

„Predmetom projektu je modernizácia existujúceho zdroja tepla pre zabezpečenie dodávky tepla objektu materskej školy. Modernizácia rieši integrovanie kaskády plynového tepelného čerpadla do existujúceho zdroja tepla, čím sa vďaka aerotermálnej energii zníži primárna energetická náročnosť,“ približuje technické detaily projektu Anna Hrebíková, vedúca oddelenia výstavby na Mestskom úrade v Starej Ľubovni. Víťazom verejného obstarávania na túto stavbu sa stala spoločnosť MeRa service, s.r.o. z Ľubotíc pri Prešove. Celková suma na túto stavbu predstavuje čiastku 261 240 €, pričom finančná spoluúčasť Mesta je na úrovni 5%. Doba realizácie je stanovená na 12 mesiacov, ale aj podľa slov konateľa realizujúcej spoločnosti, Jozefa Balogu, je maximálnou snahou, aby sa projekt zrealizoval tak, aby bol funkčný už v nasledujúcom vykurovacom období.

V podobných projektoch vidí zmysel aj primátor mesta Ľuboš Tomko, „Obnoviteľné zdroje energie sú budúcnosť, o ktorej sa veľa rozpráva. Projekty tohto typu v sebe spájajú ekonomický aj ekologický aspekt, čo považujem za najlepšie riešenia. V krátkej budúcnosti chceme realizovať ďalší, už štvrtý projekt tohto typu na Základnej škole Za Vodou a určite tým nekončíme“.

Publikované: 7.6.2021 | Aktualizácia: 7.6.2021 | Zobrazené: 350

Partneri

Partnerské mestá