18.5.2021

Malá športová hala v rekonštrukcii

Malá športová hala v Starej Ľubovni, situovaná na Tehelnej ulici, by už tohto roku mala stratiť neslávny štatút športoviska, ktoré sa má zavrieť kvôli nevyhovujúcim podmienkam. Mesto Stará Ľubovňa odovzdalo dňa 12.5.2021 stavenisko spoločnosti EKO SVIP, s.r.o., ktorá sa stala víťazom verejného obstarávania na jej komplexnú rekonštrukciu.

Celkový rozpočtový náklad na rekonštrukciu predstavuje čiastku 407 324 €. Mesto ešte v roku 2019 získalo dotáciu vo výške 100 000 € z Prešovského samosprávneho kraja určenú na opravu tohto športového objektu v meste.  V tomto roku sa Mesto uchádzalo o ďalších 100 000 €, tentokrát z Fondu na podporu športu, kde by mal byť výsledok známy v najbližších dňoch. Tento príspevok by určite zjemnil spolufinancovanie Mesta.

„Navrhované stavebné úpravy jestvujúcej športovej haly zahŕňajú komplexnú rekonštrukciu športovej podlahy v malej športovej hale, opravu strechy na malej športovej hale,  komplexné zateplenie malej športovej haly,  modernizáciu hlavných šatní, výmenu elektroinštalácie a ďalšieho vybavenia v hale“, predstavuje projekt rekonštrukcie Jana Smreková z oddelenia výstavby, územného rozvoja a životného prostredia Mestského úradu v Starej Ľubovni.

Malá športová hala je primárne spájaná najmä so stolným tenisom, príp. so sálovým futbalom. Pri jej komplexnej rekonštrukcii však dôjde k rozšíreniu jej využiteľnosti. V rámci športovej podlahy je zapracovaný návrh realizácie čiar športovísk aj na  volejbal, florbal, basketbal a 3x bedminton na tréningovej úrovni.

„Doba rekonštrukcie malej športovej haly je odhadovaná na 6 mesiacov. Boli by sme ale radi, aby sa stavebné dielo odovzdalo skôr, tak, aby sa v malej športovej hale naplno rozbehli športové aktivity už začiatkom novembra. Pevne veríme, že práce pôjdu podľa plánovaného harmonogramu“, dodáva primátor mesta Ľuboš Tomko.

 

 

 

Publikované: 18.5.2021 | Zobrazené: 1414

Partneri

Partnerské mestá

Nastavenia cookies