11.4.2019

Koncert žiakov ZUŠ Jána Melkoviča

V rámci Dní Jána Melkoviča sa v apríli už pravidelne koná koncert žiakov ZUŠ Jána Melkoviča. Nebolo tomu inak ani tento rok. Včera, 10. apríla 2019 sa v kine TATRA predstavilo viac ako sto účinkujúcich zo všetkých odborov ZUŠ v dve a pol hodiny trvajúcom programe. Špičkové výkony žiakov sú výsledkom profesionálnej práce učiteľov, usilovnej práce detí a spolupráce s rodičmi. Desiatky ocenení z celoslovenských a medzinárodných súťaží hovoria jasnou rečou.

Už neuveriteľných 11 rokov ZUŠ v Starej Ľubovni nesie hrdý názov po geniálnom hudobnom skladateľovi, hudobníkovi, hercovi Radošinského naivného divadla, ktorý krátky čas v škole aj učil, po Jánovi Melkovičovi. A tento rok si pripomíname ešte jedno významné výročie: 80 rokov od narodenia Jána Melkoviča.

ZUŠ Jána Melkoviča prešla v uplynulých mesiacoch rozsiahlou rekonštrukciou. V deň konania koncertu primátor mesta Ľuboš Tomko symbolicky rozbalil ešte jeden darček - rozsvietila sa budova ZUŠky. Umelecké školstvo s viac ako šesťdesiatročnou históriou má dôstojný stánok na svoje fungovanie.


Foto: Michal Petrilák

Publikované: 11.4.2019 | Aktualizácia: 11.4.2019 | Zobrazené: 269

Partneri

Partnerské mestá