5.2.2018

Karatisti začali súťažný rok 2018 úspešne

Po vianočnej prestávke vycestovali karatisti ŠKM-KK Stará Ľubovňa v sobotu 20. januára do Košíc na 11. ročník medzinádného turnaja Memoriál Michala Bozogáňa.

V športovej hale sa zišlo bezmála 400 karatistov zo 7 štátov a keďže z roka na rok naberá tento turnaj na kvalite, výprava 15-tich karatistov Starej Ľubovne to v metropole východného Slovenska vôbec nemala ľahké.

Hneď v úvode však vybojovali mladé pušky prvé pódiové umiestnenia. Premožiteľa nenašli Daniel Vasilík v kategórii kumite 8-9r. -32kg ani Alexandra Katarína Sekelská v kategórii kumite 8-9r. +35kg a postavili sa na ten najvyšší stupeň. Do finale sa prebojovala aj Juliana Repková v kategórii kumite 8-9r. -30kg, avšak po dramatickom zápase sa musela uspokojiť s vyborným 2. miestom.

Dalšie dve bronzové priečky vybojovali sestri Veronika Dufalová v kategorii Kumite mladšie kadetky 12-13r. +45kg a Michaela Dufalová v kategorii Kumite kadetky 14-15r. +54kg.

Medailovú zbierku uzavrel Adam Jurák, ktorý v kategórii kumite kadeti 14-15r. -70kg našiel svojho premožiteľa až v samotnom finále a domov si odniesol cenné striebro.

Tesne pod stupňom víťazov skončili Viliam Jozef Vasilík, Lukáš Dufala, Diana Juráková, Andrej Pristáč a Adam Krafčík.

Ziskom 6-tich medailí (2-2-2) sa umiestnil ŠKM-KK Stará Ľubovňa celkovo na 7. miesto spomedzi 36 zúčastnených klubov.