18.12.2018

Detský čin roka 2018

Dobro má moc robiť zázraky.

Dobré nás robí lepšími a lepšími sa stávame aj vtedy, ak sa o túto skúsenosť dokážeme podeliť s ostatnými. Deti to vedia. A vedia to aj žiaci zo ZŠ Za vodou v Starej Ľubovni.

Svojimi dobrými skutkami dokázali, že majú dobré srdcia a potvrdilo to aj celoslovenské hlasovanie súťaže Detský čin roka.

V bratislavskom V-klube vyhlásili v stredu, 12.12.2018, výsledky projektu Detský čin roka 2018. V poradí 18. ročník ocenenia, ktoré dokazuje, že „deti sú schopné robiť veľké veci", sa konal pod záštitou prezidenta SR AndrejaKisku a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Každé dieťa malo právo vybrať a oceniť jeden z príbehov v každej kategórii. Tento rok rozhodlo o skutkoch, ktoré získali ocenenie v jednotlivých kategóriách 40 477 detí zo 673 slovenských škôl.

Projekt Detský čin roka je silná výzva detí k svetu. Sú to hrdinské činy záchranárov života, každodenné a často i veľmi náročné starostlivosti o rodičov či súrodencov, nezištná pomoc postihnutému priateľovi ale i malé drobné každodenné skutky. Sú to skutočné príbehy o odvahe, empatii, porozumení, spolupatričnosti a prirodzenej potrebe pomáhať. Žiaci získali ocenenie v kategórii "Dobrý nápad" za zber vecí pre psíkov v útulku. Pomáhajú mu už druhý rok a o tejto nezištnej pomoci písali v svojom príbehu.
Víťazstvo „Vodníčať“ si veľmi vážime, opäť raz ukázali svoju húževnatosť, ochotu pomáhať a snahu potešiť iných, za čo patrí im, ich rodičom , ale aj ich pedagógom veľký obdiv a poďakovanie. Dokázali, že ich skutok bol pre čitateľov z celého Slovenska ten najkrajší. 

M. Mackovčinová

Publikované: 18.12.2018 | Aktualizácia: 18.12.2018 | Zobrazené: 355

Partneri

Partnerské mestá