18.4.2018

Cyklotrasa spájajúca Starú Ľubovňu a Hniezdne opäť ožíva stavebným ruchom

Cyklotrasa v dĺžke 3,76 km spájajúca mesto Stará Ľubovňa (Kaufland, Vendo Park) a obec Hniezdne (Kovanecký most), opäť ožíva stavebným ruchom. Ide o jeden z úsekov cyklotrás vybudovaných v rámci II. etapy projektu „Historicko - kultúrno - prírodná cesta okolo Tatier".

„Na jeseň minulého roka boli v súvislosti s týmto úsekom cyklotrasy uskutočnené stavebné práce zamerané na upravenie zemnej pláne, osadenie obrubníkov a štrkového lôžka. Dnes, 18. apríla 2018, sa začalo s asfaltovaním povrchu cyklotrasy, a to v prvom úseku od Kauflandu, resp. Vendo parku smerom k lávke cez rieku Poprad (za starým cintorínom). Následne sa bude asfaltovať úsek od lávky po Kovanecký most pri obci Hniezdne. Asfaltovacie práce budú trvať približne dva týždne, pokračovať sa ešte bude so spevnením krajníc cyklotrasy. Celkové stavebné práce by však pri hladkom priebehu mohli byť definitívne ukončené koncom mesiaca máj" informuje Michal Žid z Oddelenia výstavby, územného rozvoja a životného prostredia Mestského úradu v Starej Ľubovni.
Projekt „Historicko - kultúrno - prírodná cesta okolo Tatier" predstavuje kompletný strategický cezhraničný projekt Euroregiónu „Tatry" zahŕňajúci viac ako 250 km cyklistických, bežeckých, turistických a náučných trás s cieľom spájať regióny, zlepšiť dostupnosť, sprístupniť unikátne miesta a lokálne hodnoty krajinného, kultúrneho, historického a prírodného charakteru na oboch stranách hranice. V spolupráci 9 samospráv - 4 poľských (mesto Nowy Targ, Gmina Nowy Targ, Gmina Łapsze Niżne, Gmina Szaflary) a 5 slovenských (mestá Kežmarok, Spišská Belá, Liptovský Mikuláš, Stará Ľubovňa, Trstená) sa v rámci II. etapy tohto projektu vybuduje 60 km cyklistických trás.

 


Publikované: 18.4.2018 | Aktualizácia: 18.4.2018 | Zobrazené: 3557

Partneri

Partnerské mestá

Nastavenia cookies