1.6.2015

Zápasníci na severe Moravy

Dňa 09.05.2015 sa uskutočnil Medzinárodný turnaj za účasti 17 mužstiev, ktoré reprezentovalo 147 zápasníkov vo všetkých vekových kategóriách od najmladšej prípravky, až po seniorov. Uvedený turnaj sa konal v malebnom mestečku Nový Jičín, kde cestovala pätica borcov z Junošportu Stará Ľubovňa pod vedením M. Turkyňáka a M. Gladiša.
Aj napriek únave, ktorá sa dostavila po náročnej ceste z dôvodu, lebo na tento turnaj sa cestovalo v daný deň štartu a na oddych pred súťažením nebol čas sa naši športovci opäť nestratili v silnej konkurencii. Na tento turnaj sa cestovalo z dôvodu porovnania si síl zo zvyškom konkurencie a to z klubov, ktoré sa nezúčastnili na MT Stará Ľubovňa spred uplynulého týždňa. M. Gladiš ,,Z výsledkami chlapcov bolo vedenie výpravy nadmieru spokojné, ako aj s prístupom všetkých našich odchovancov v jednotlivých zápasoch, ale hlavne, že plnili pokyny ktoré im boli určené takticky pred a podávané aj počas zápasu. Taktiež sústredene vnímali pokyny po náročných bojoch, ktoré absolvovali v plnom nasadení s vypätím všetkých síl, aby sa do budúcnosti vyvarovali určitých chýb".

Výsledky jednotlivcov:
Na 5. mieste v kategórii prípravka B do 29 kg sa umiestnil Thomas Gladiš, pričom prehral len s budúcim víťazom a bronzovým medajlistom v tejto váhovej kategórii. V tej istej kategórii si vynikajúco počínal Dávid Farkaš, ktorý obsadil striebornú priečku. V kat. ml. žiaci do 44 kg skončil na druhom mieste Erik Varchola. Taktiež medzi mladšími žiakmi ale do 48 kg striebro získal Frederik Sovík, ktorý štartoval na základe ostaršenia s o dva roky staršími zápasníkmi. Najviac potešil vedenie výpravy Ivan Margitič, ktorý nastúpil v kat. kadeti do 63 kg a ktorú napokon celú ovládol bez zaváhania. Pritom si poradil s aktuálnymi majstrami SR a ČR na rok 2015 vo voľnom štýle.

M.G.

Viac tu: http://zapaseniesl.webnode.sk/spravy/

Publikované: 1.6.2015 | Zobrazené: 221

Partneri

Partnerské mestá