21.7.2022

NAJVIAC JARMOČNÍKOV V KROJI NA JARMOKU - Vytvorenie rekordu

KROJOVANÍ JARMOČNÍCI !!!

Všetci milovníci ľudovej kultúry a dobrej zábavy! Nenechajte si ujsť jedinečnú výzvu Občianskeho združenia Kultúra so srdcom a Mesta Stará Ľubovňa za podpory Prešovského samosprávneho kraja a buďte účastní výnimočnej udalosti – vytvorenie ustanovujúceho rekordu 

NAJVIAC JARMOČNÍKOV V KROJI NA JARMOKU, 

ktorý bude mať aj charitatívny podtext! My, všetci, ktorí sa vyberieme na XXIX. Ľubovniansky jarmok, môžeme prispieť k jeho vytvoreniu. Stačí sa obliecť do kroja alebo jeho časti a prísť do Starej Ľubovne 1. októbra na jarmok, kde sa uskutoční sčítanie a vyhodnotenie rekordu, počas ktorého nám do dobrej nálady zahrá a zaspieva Ľudová hudba Stana Baláža a Folklórny súbor Nadšenci. 

Sčítanie prebehne v sobotu od 11.30 do 14.30 h pod dohľadom ščítacieho komisára. Rekord bude zapísaný v Slovenskej knihe rekordov. Navyše môžeme nielen prispieť k vytvoreniu rekordu a krásnej dobovej atmosfére, ale aj pomôcť niekomu, kto bojuje s nepriazňou osudu. ZA KAŽDÝ SČÍTANÝ KROJ (aj detský) ORGANIZÁTORI VENUJÚ  1 €️ RODINE ALEBO DIEŤAŤU SO ZDRAVOTNÝM HENDIKEPOM️. 

Poďme teda spoločne ukázať krásu krojov nášho regiónu i silu milovníkov tradícií! A zároveň pomáhať. Spojme sily a prispejeme aj k jedinečnej jarmočnej atmosfére, keď za dávnych čias boli jarmoky veľkými udalosťami a ľudia z okolia sa na jarmoky vyparádili do tých najkrajších sviatočných krojov.

 

VŠETKÝCH SRDEČNE POZÝVAME.

 

Publikované: 21.7.2022 | Aktualizácia: 21.7.2022 | Zobrazené: 913

Partneri

Partnerské mestá

Nastavenia cookies