16.10.2009

Tenis na umelej tráve

Hoci nové ihrisko je určené predovšetkým pre žiakov oboch škôl, podľa slov P. Chmeliara sa hľadá spôsob, aby ho mohla využívať aj široká verejnosť. Záujem oň je totiž už dnes veľký.

Hoci nové ihrisko je určené predovšetkým pre žiakov oboch škôl, podľa slov P. Chmeliara sa hľadá spôsob, aby ho mohla využívať aj široká verejnosť. Záujem oň je totiž už dnes veľký.

V Starej Ľubovni je momentálne v prevádzke sedem tenisových kurtov. Kým ale šesť z nich pokrýva červená antuka, to na Štúrovej ul. má, ako jediné, za povrch umelý trávnik. Práce na ňom trvali takmer rok a vyžiadali si približne 21 300 € (642 000 Sk). 
P
odľa riaditeľa ZŠ s MŠ sv. Cyrila a Metoda však nešlo o výstavbu nového, ale o rekonštrukciu pôvodného ihriska, ktoré v tých miestach stálo v 80-tych rokoch min. stor. „V I. etape sme položili štrkový podklad, na ktorý sme získali 120 000 Sk z NEFO fondu PSK. V marci t.r. nám potom zastupiteľstvo PSK schválilo sumu 8400 € na oplotenie a koberec,“ uviedol k finančnému krytiu stavby Pavol Chmeliar. Ako dodal, ostávajúci balík peňazí získali od svojho zriaďovateľa (biskupského úradu v Spišskej Kapitule), „a veľa nám pomohli sponzori i brigády rodičov či samotných študentov škôl.“ 

AJ NA VOLEJBAL 
Na novom kurte, ktorý oficiálne otvorili koncom septembra, by sa mal hrať predovšetkým tenis. Podľa informácií zo školy však nie je vylúčené ani jeho využitie na iné druhy športu. Minimálne na volejbal. „No uvažujeme aj o inštalácii košov na tréning basketbalu a v zime by sme na ňom chceli prevádzkovať klzisko,“ doplnil ešte riaditeľ ZŠ s MŠ a tiež Cirkevného gymnázia sv. Mikuláša. 
S dokončením ihriska sa výstavba nových (resp. rekonštrukcia pôvodných) športovísk školy na určitý čas skončila. Ako totiž na záver poznamenal P. Chmeliar, v blízkej budúcnosti sa plánujú zamerať už len na udržiavanie atletického areálu v prevádzkyschopnom stave.
Text (mv), foto (mv, archív školy)

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

ĽN, Publikované: 16.10.2009 | Zobrazené: 351

Partneri

Partnerské mestá