14.10.2015

Staroľubovnianski zápasníci na dvoch frontoch

Cez víkend dňa 26.9.2015 sa staroľubovnianski zápasníci predstavili na dvoch frontoch. Starší žiaci tentokrát bojovali na žinenkách v Hradci Králové, kde sa zišla silná konkurencia z troch štátov domáceho Česka, Poľska a Slovenska.

Slová trénera Michala Turkyňáka ,,Musíme využívať každú možnosť na súťažné zápasy aj keď v grécko-rímskom štýle. V tejto vekovej kategórii sa nám blíži vrchol sezóny Majstrovstvá Slovenska vo voľnom štýle. Chlapci predviedli perfektné výkony z technického i taktického hľadiska. Bezchybne si počínal Samuel Bučko, ktorý si z tutnaja odniesol zlato. Lukáš Neupauer skončil strieborný, pričom vo finále nestačil len na reprezentanta Poľska."

Druhá partia zápasníkov Junošportu sa v tú istú sobotu predstavila na MT v Trenčíne. Tu sa už zišla kompletná V4, čiže Slovensko, Česko, Poľsko a Maďarsko. Miroslav Gladiš ,,Na tento medzinárodný turnaj sme necestovali s veľkými očami, pretože v kategótii mladších žiakov a prípravky patrí medzi najprestížnejšie na území SR. Už len počet zúčastnených klubov 29, svedčí o tom, že je to podujatie ako remeň. Túto vekovú kategóriu na takéto preteky vysielame hlavne preto, aby si zvykli na súťaženie, pestovali si pritom do budúcna aj chuť po víťazstvách".

Výsledky: 3.m. T. Derevjanik a M. Gálik, 5.m. A. Malý, P. Garnek a F. Sovík, 6.m. E. Varchola, bez umiestnenia T. Gladiš a D. Farkaš.

 

Text: MG

ff

 

popisok Foto:Samuel Bučko hore v súboji s pretekárom z Plzne

Publikované: 14.10.2015 | Zobrazené: 288

Partneri

Partnerské mestá