22.3.2009

Slobytermia v Top-8

Kostru mužstva st. žiakov tvoria Marek Haky (druhý zľava) s Emom Horvátom (v tmavom). Elitnú dvojicu počas sezóny doplňoval Martin Lisý (vľavo), Matej Nemergut (vpravo) a Peter Lisý.

Kostru mužstva st. žiakov tvoria Marek Haky (druhý zľava) s Emom Horvátom (v tmavom). Elitnú dvojicu počas sezóny doplňoval Martin Lisý (vľavo), Matej Nemergut (vpravo) a Peter Lisý.

Historický úspech si na svoje konto pripísali mladé stolnotenisové nádeje Starej Ľubovne. Po triumfe vo finálovom turnaji I. ligy totiž zaslúžene postúpili medzi osem najlepších tímov Slovenska.
Napriek vydarenej sezóne (11 zápasov – 11 výhier) i trom bonifikačným bodom zo základnej časti však ich Ondrej Haky ešte pred nadstavbou o postupe hovoriť nechcel: „Mám trochu obavy, pretože so Svidníkom je to stále veľmi vyrovnané. A pokiaľ chceme postúpiť, nemôžeme s ním dnes prehrať.“
Pre Staroľubovňanov sa ale najdôležitejší zápas sezóny nezačal dobre. Dvojica E. Horvát – M. Haky najskôr prehrala úvodnú štvorhru a potom sa za stavu 2:2  zdalo, že jednotka tímu už nestihne zvrátiť stratu prvých dvoch setov. „Trošku som v tej chvíli tŕpol, pretože to vôbec nevyzeralo dobre. No Emovi som veril. Vedel som, že keď zapne, dokáže svojho súpera poraziť,“ priznal svoje pocity počas prvého „infarktového“ zápasu vedúci tímu. Ten druhý sa odohrával hneď na vedľajšom stole. Marek Haky totiž s papierovo silnejším Lukášom Kostelníkom dokázal otočiť doslova stratený zápas a pripísať tak Ľubovňanom dôležitý štvrtý bod. O ten posledný sa o čosi neskôr pričinila slovenská trinástka E. Horvát. Konečná remíza (5:5) a následná výhra nad Šarišskými Michaľanmi (8:2) tak rozhodla o tom, že Stará Ľubovňa postúpila na majstrovstvá Slovenska z prvého miesta. „Je to pre nás lepšie, pretože tak budeme mať za súperov tímy, ktoré v strede a na západe skončili na druhých priečkach,“ netajil spokojnosť s umiestnením O. Haky.  
Slobytermia to ale bude mať na majstrovstvách poriadne ťažké. Dostala sa totiž do spoločnosti takých špičkových tímov ako je Nitra, Ivánka pri Dujani alebo Malacky. Či sa tímu podarí splniť tajný cieľ - umiestnenie do štvrtého miesta, bude známe už 2. mája.
Text (mv), foto (mv, oh)

ĽN, Publikované: 22.3.2009 | Zobrazené: 267

Partneri

Partnerské mestá