20.2.2009

Skvelá premiéra na Majstrovstvách Európy

Štadión Pierra de Coubertina v Paríži bol od 30. januára do 1. februára dejiskom 36. Majstrovstiev Európy kadetov a juniorov v karate. Slovenská republika v celkovom hodnotení krajín Európy skončila na historicky najvyššom mieste, keď obsadila 2. miesto spomedzi 45-tich  krajín Európy a 777 reprezentantov, (bilancia 2-3-2). O všetky zlaté medaily sa pričinili 14 - 15-roční kadeti, pre ktorých boli Majstrovstvá Európy historicky prvé. V minulosti na ME štartovali pretekári od 16-tich rokov. 
S reprezentáciou SR vycestoval do Paríža aj pretekár ŠKM Stará Ľubovňa Adam Vorobeľ, ktorý 30. januára nastúpil za Slovensko v kategórii kumite do 70 kg. Žreb k nemu nebol príliš naklonený, keď hneď v prvom kole narazil na Srba Nešiča, ktorý si neskôr vybojoval 3. miesto, a tak po prehre 2:3 sa so súťažou rozlúčil. „Pre nášho pretekára to bola výborná skúsenosť a prísľub do budúcnosti, nakoľko spomedzi 30-tich pretekárov v kategórii bol najmladší,“ spokojný bol aj tak tréner František Vorobeľ a vyjadril sa aj k priebehu majstrovstiev. „Atmosféra bola úžasná, o čom svedčí aj vyjadrenie reprezentačného trénera Jozefa Poliaka, ktorý na margo našich pretekárov povedal, že je veľmi šťastný, že pri týchto zmenách, ktoré nastali v pravidlách od 1. januára náš zväz SZK zareagoval prípravou tak, že sme pre Slovensko dokázali vybojovať 7 medailí. Z toho skoro polovica bola zo súborného cvičenia kata. Všetci nám gratulovali ako sme išli hore, hlavne v kata“. 
V športovom zápase kumite v podstate potvrdili ambície aj naši čerství nováčikovia a medailové zastúpenie má klub aj od tých, čo sa majstrovstiev už zúčastnili. „Najšťastnejší som z toho, že ako som celému tomu mladému kolektívu prízvukoval, že strašne záleží na tom, aký budú kolektív, ako budú jeden druhému priať a povzbudzovať, tak sa to odrazí aj na výsledkoch. A oni naozaj vytvorili skvelý kolektív a neopakovateľnú atmosféru. Myslím, že je to nová generácia karatistov, ktorá aj v budúcnosti bude dosahovať veľké úspechy,“ dodal F. Vorobeľ.
(F.V.)
 

ĽN, Publikované: 20.2.2009 | Zobrazené: 209

Partneri

Partnerské mestá