20.5.2009

S treťou Veľkou cenou spokojnosť

Bude Andrej Hlinka lepší ako Ľuboš Maliňák, alebo nie? – pravdepodobne takto znela otázka, ktorú si pri pohľade na oboch medailistov z majstrovstiev Európy i sveta v klasickej kulturistike kládol každý fanúšik vyšportovaných tiel. Odpoveď sa všetci dozvedeli 2. mája tesne po sedemnástej.
Pre minuloročného bronzového medailistu z Plaja d´Aro síce nakoniec ostalo miesto druhé, sklamaný však rozhodne nebol. „Keďže táto súťaž bola viac -menej tréningová, nejako zvlášť som sa na ňu nepripravoval. S výsledkom som teda spokojný,“ nechal sa po vyhlásení výsledkov počuť domáci pretekár, ktorý je v tvrdej príprave na „Slovensko“. Pokiaľ by sa mu, ako dodal, podarilo v Piešťanoch uspieť, koncom mája by sa mal predstaviť na európskom šampionáte v Srbskom Novom Sade.
Spokojní s umiestnením však boli i ďalší pretekári ŠK Power Factory -  tretí Milan Šelep (na sólo fotografii) a rovnako bronzový Tomáš Grib. Ako podotkol prvý menovaný, mal dlhodobejšie problémy s kolenom, takže ten výsledok aj tomu zodpovedá. „Za šesť týždňov sa nedá čakať nejaký zázrak. Som ale rád, že som späť.“ 
Ani v tvári Tomáša Griba sa nezračilo sklamanie. Vekom ešte stále dorastenec šiel totiž na súťaž s úmyslom zlepšiť si pózovanie a zdokonaliť sa v ňom. „Som už tretí mesiac v príprave na majstrovstvá Slovenska dorastu, ktoré sa uskutočnia v 6. júna v Liptovskom Hrádku. Minulý rok som sa stal majstrom, takže pokiaľ by sa dalo, rád by som opäť získal titul,“ uviedol k svojim najbližším cieľom nádejný pretekár.
No a naostatok spokojná - tak s kvalitou podujatia i úspešnosťou domácich pretekárov, bola po Veľkej cene aj jediná žena medzi porotcami Ela Hlinková. Konkurencia v niektorých kategóriách totiž bola tak silná, „že boli aj problémy niekedy rozhodnúť...“

V
ýsledky III. ročníka Veľkej ceny Starej Ľubovne v kulturistike, klasickej kulturistike a masters. 
Kulturistika do 75 kg (5 pretekárov):  1. M. Pivko, 2. T. Quecke (obaja Liptovský Mikuláš), 3. T. Grib (Stará Ľubovňa). 
Kulturistika do 87,5 kg (4): 1. M. Mlynček (Valča), 2. M. Namešpetra, 3. M. Šelep (obaja Stará Ľubovňa). 
Kulturistika nad 87,5 kg (6): 1. J. Laučík (Valča), 2. M. Smolinský (Kremnica), 3. R. Gežo (Považská Bystrica). 
Absolútny víťaz v kulturistike: J. Laučík 
Klasická kulturistika do 175 cm (8): 1. T. Tabačiar (Žilina), 2. R. Kopčok (Trnava), 3. J. Moravčík (Lipt. Mikuláš). 
Klasická kulturistika nad 175 cm (9): 1. Ľ. Maliňák (Lipt. Mikuláš), 2. A. Hlinka (Stará Ľubovňa), 3. D. Skála (D. Kubín). 
Absolútny víťaz v klasickej kulturistike: Ľ. Maliňák. 
Masters (kategória nad 40 rokov): 1. J. Kaco (Dolný Kubín), 2. J. Bilovský (Sebedražie).
T
ext a foto (mv)

ĽN, Publikované: 20.5.2009 | Zobrazené: 357

Partneri

Partnerské mestá