19.5.2014

Pohár primátora pre zápasníkov z Ľvova

Na 4. ročníku Medzinárodného turnaja mládeže v zápasení voľným štýlom privítali domáci organizátori 121 pretekárov z 18 klubov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a Ukrajiny. Tretieho mája sa v tak športovej hale rozpútali neľútostné súboje o víťazstva v 17 váhových kategóriách mladších žiakov, starších žiakov a kadetov.

Premiérovo sa turnaja zúčastnili zápasníci z Ukrajiny, do Starej Ľubovne prišli športovci z troch špičkových klubov z Ľvova, Chmelnicij a Zbaražu. Povesť vysokej športovej kvality potvrdili ich borci. Do finále sa ich dostalo 14 a v 9 váhových kategóriách zvíťazili. „S vystúpením chlapcov som spokojný. Ukrajinské tímy mali najviac borcov vo finále, mali možnosť konfrontovať svoje športové schopnosti s chlapcami z rôznych krajín, ukázali, že vedia zápasiť na vysokej úrovni, našli si tu veľa kamarátov. Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť tohto kvalitného turnaja," skonštatoval tréner tímu Chmelnickij Jurij Djačok.

Tradične vysokú kvalitu potvrdili aj pravidelní účastníci turnaja, družstvá z Poľska. V tomto ročníku ich reprezentovali tri tímy: Stal Rzeszow, Varšava a Suplex Krašnik. Ich najsilnejší tím z Rzeszowa v súťaži družstiev zaostal za víťazom iba o 3 body.

Celý članok tu: http://zapaseniesl.webnode.sk/spravy/

Publikované: 19.5.2014 | Zobrazené: 220

Partneri

Partnerské mestá