10.5.2009

Ľubovnianske hry sa opäť sťahovali

Tohtoročné Ľubovnianske hry v atletike (ĽH) prekvapili tak termínom ako i miestom konania. Namiesto už zaužívaného športoviska ZŠ sv. Cyrila a Metoda sa totiž ich XIV. ročník vrátil tam, odkiaľ v r. 2002 odišiel - do areálu futbalového štadióna na Továrenskej ul. 
„V nasledujúcom roku by sa u nás mala opäť konať olympiáda družobných miest. Takže sa postupne pripravujeme, aby bolo dovtedy všetko na takej úrovni, na akú sme v Starej Ľubovni zvyknutí,“ uviedol na margo druhej zmeny František Solár. Kým však bude areál hostiť túto medzinárodnú súťaž, čakajú ho ešte menšie povrchové úpravy. „Hlinený“ guliarsky sektor pokryje tráva, 400 metrový ovál nová antuka a rozbežisko pre skok do diaľky, ako pri otvorení sľúbil samotný primátor mesta, dostane kvalitný tartanový koberec. 
S olympiádou však úzko súvisel aj tohtoročný časový posun ĽH. Už o niekoľko týždňov (28. mája) by mali najlepší atléti vycestovať na jej pokračovanie do Svaljavy, hneď na to sa víťazná škola (ZŠ na Komenského ul.) predstaví na krajských majstrovstvách v Prešove. 
Kompletný výsledkový servis z ĽH 2009 nádejte v budúcom čísle ĽN.
T
ext a foto (mv) 

ĽN, Publikované: 10.5.2009 | Zobrazené: 282

Partneri

Partnerské mestá