8.12.2016

Jurákovci na Majstrovstvách Slovenska v karate bronzoví

Mestská športová hala v Trnave hostila sobotu 3.12.2016 karatistov, ktorí prišli bojovať o tituly Majstrov Slovenska v kategóriách juniorov, kadetov a mladších dorastencov. Na tento turnaj nastúpilo na základe predchádzajúcej nominácie 353 pretekárov z 57 klubov Slovenska.

Choroby a zranenia mali za následok, že do Trnavy vycestovala iba štvorica pretekárov ŠKM-KK Stará Ľubovňa, no napriek tomu sa nevrátili na prázdno.
Všetci štyria štartovali v zápase kumite a ako prvá nastúpila Michaela Dufalová v kategórii mladšie kadetky nad 50kg. Tá výhru z 1. kola nedokázala v 2. kole zopakovať a do následnej repasáže nepostúpila. Nedarilo sa ani kadetke Gabriele Kormaníkovej v kategórii do 54kg, ktorej sa rovnako nepodarilo postúpiť z eliminačných bojov. O čosi lepšie sa darilo Adamovi Jurákovi, ktorý počas eliminačných bojov prehral až zápas o finále, v repasáži už prehru nepripustil a z Trnavy si odniesol cenný bronz.

Ako cez kopirák mal priebeh turnaja aj pre Adamovu sestru Dianu Jurákovú, a aj ona si v kategórii juniorky do 59kg vybojovala majstrovský bronz.

Výsledky:
3. miesto - Jurák Adam - Kumite kadeti 14-15 rokov do 63kg
3. miesto - Juráková Diana - Kumite juniorky 16-17 rokov do 59kg

Zúčastneným ďakujeme za maximálne nasadenie pri reprezentácii klubu i mesta a oceneným gratulujeme.
(ms.)

Publikované: 8.12.2016 | Zobrazené: 289

Partneri

Partnerské mestá