23.5.2018

3. ročník Ľubovnianskeho majálesu prinesie bohatý program

Už tento víkend (25. - 27. mája) sa v Starej Ľubovni uskutoční 3. ročník Ľubovnianskeho majálesu. Ten je opäť spojený s Gastronomickým festivalom Salaša u Franka a Veľkým detským dňom. Pre všetkých návštevníkov je pripravený bohatý program, kde sa okrem známych predstaviteľov rôznych hudobných žánrov predstavia aj historické vozidlá zrazu veteránov s názvom Cassovia Classic 2018, uskutoční sa súťaž o Naj pasku regiónu, či Kaufland festival nákupov.

Park na Námestí gen. Štefánika v Starej Ľubovni opäť ožije atmosférou Ľubovnianskeho majálesu. Aj tento rok je jeho súčasťou Gastronomický festival Salaša u Franka, ktorý vďaka kočovnej kolibe ponúka návštevníkom priestor na ochutnávku rôznych gurmánskych špecialít. Program majálesu je koncipovaný tak, aby si na svoje prišli všetky vekové kategórie návštevníkov. Piatok patrí predovšetkým folklóru. Tešiť sa môžeme na vystúpenia viacerých ľudových súborov ako FS Vrchovina, FS Staroľubovňan, či DFS Ľubovňanček. Program zavŕšia vystúpenia Jána Jendrichovského a jeho priateľov a Ľudová hudba Stana Baláža.

Folklór však nebude chýbať ani v sobotu, a to vďaka detskému folklórnemu súboru z Plavnice, tancom a spevom v podaní FS Ľubovňan a Ľudovej hudbe Zamiškovci. Predstavia sa aj Veselé harmoniky ZUŠ J. Melkoviča a divadlo Cililing s rozprávkou Pinokio. Dozvieme sa tiež mená víťazov súťaže o Naj pasku regiónu Stará Ľubovňa, ktorej cieľom je poukázať na rôznorodosť prípravy tohto obľúbeného tradičného veľkonočného koláča a zachovať tradíciu jeho prípravy aj naďalej. Večerný program bude patriť známej folklórnej, satirickej a hlavne „vychodňarskej" skupine Drišľak, a tiež rockovej kapele WE4.
Nedeľa alebo aj Veľký detský deň so sebou prinesie program prioritne venovaný deťom, a to interaktívne predstavenie divadla Hoki Poki Cesta za dúhou, Jančiči - Ako Jančiči stretla Brumka a uskutočnia sa aj ukážky činnosti záchranných zborov. Deťom, rovnako ako v piatok, tak i v sobotu, bude patriť aj program pripravený Centrom voľného času v Starej Ľubovni. V nedeľu sa však môžeme tešiť aj na Kaufland festival nákupov, ktorý bude prebiehať takmer počas celého dňa v Kauflande, no neskôr aj v parku na Námestí gen. Štefánika. Okrem Tárajka a Popletajka venovaného deťom sa predstaví aj spevák Lukáš Adamec, či hudobná skupina Desmod.

Súčasťou celého podujatia sú tiež trhy tradičných remesiel. Piatkový program 3. ročníka Ľubovnianskeho majálesu tiež obohatí prezentácia najzaujímavejších historických vozidiel v rámci podujatia Cassovia Classic. Počas tohto trojdňového košického festivalu technickej histórie a zábavy navštívia veteráni aj dominanty Starej Ľubovne.

O tom, že program majálesu je skutočne bohatý a rôznorodý niet pochýb. Veríme, že si jeho atmosféru užijete spolu s nami.

Tešíme sa na Vás!

Publikované: 23.5.2018 | Aktualizácia: 23.5.2018 | Zobrazené: 1570

Partneri

Partnerské mestá

Nastavenia cookies