19.7.2021

Rozprávka na hrade Ľubovňa Múdry Maťko a blázni

V lete k hradu Ľubovňa už neodmysliteľne patrí rozprávka s pesničkami.

Pätnásta bude o múdrom Maťkovi, ktorý sa vyberie do sveta hľadať bláznov. Jej autorom a zároveň režisérom je celých pätnásť rokov vysokoškolský pedagóg a spisovateľ Peter Karpinský, autor obľúbených a oceňovaných kníh pre deti.

Vzniklo aj 5 nových piesní. Texty napísali Eva Kollárová a Adam Kollár, hudbu skomponovali Maroš Matoľák a Daniel Lazorčák. Autorkou tanečných choreografií je Jana Biganičová. Pod nápaditú scénografiu sa podpísali Natália Timaniková a Martin Jakubčo.  

V rozprávke sa predstaví 33 hercov, väčšina z nich sú bývalí a súčasní žiaci ZUŠ Jána Melkoviča v Starej Ľubovni, ale aj študenti PU v Prešove a ich priatelia z Košíc či Spišskej Novej Vsi...

Maťko sa vyberá na pytačky k rodičom svojej vyvolenej. Zistí však, že jeho milovaná Marka i celá jej rodina sú tak trochu hlúpi. Hoci má dievčinku rád, rozhodne sa, že sa s ňou neožení, iba ak by vo svete našiel väčších bláznov, než sú oni.

Predstavenie sa bude hrať štyrikrát za deň (o 10.30, 12.30, 14.30 a 16.30 h) od pondelka 19. júla do nedele 25. júla 2021 na nádvoriach hradu (s rozprávkou budú návštevníci putovať po celom hrade), v prípade nepriaznivého počasia v renesančnom paláci. Cena vstupného na hrad počas konania divadla zostáva nezmenená.


Viac informácií nájdete aj v prílohe správy.

K stiahnutiu

Publikované: 19.7.2021 | Aktualizácia: 19.7.2021 | Zobrazené: 1322

Partneri

Partnerské mestá