25.10.2009

Cieľom ostáva záchrana

(Rozhovor s vedúcim TJ Slobytermia Stará Ľubovňa Ondrejom Hakym)

Fanúšikovia stolného tenisu si opäť prišli na svoje. V sobotu 17. októbra totiž hráči Slobytermie odohrali prvé domáce zápasy v druhej najvyššej súťaži. A treba povedať, že úspešne.
Po prehre v Ružomberku ste sa netajili tým, že doma by ste radi bodovali. Spokojnosť?
- Ak by mi niekto predtým povedal, že jeden zápas vyhráme a druhý zremizujeme, odpovedal by som, že áno. Lenže s družstvom Bardejova, kde som čakal vyrovnaný priebeh, sme vyhrali pomerne hladko a aj súboj s Prešovom sa vyvíjal dobre. Viedli sme už 7:2 , no prehrali sme ďalších päť súbojov po sebe. Celková spokojnosť tam ale je.
Dá sa tá remíza pripísať na vrub menšej skúsenosti domácich hráčov?
- Aj tak sa to dá povedať. Zlyhali sme najmä v koncovke, kde napríklad Emo Horvát nedokázal premeniť päť mečbolov. Chýbal nám teda kúsok športového šťastia, v tomto prípade jedna jediná loptička.
V sobotu sa za zelenými stolmi predstavila aj nová zahraničná posila - Grzegorz Pociask...
 - Proti Bardejovu mohol, ako sám povedal, jeden zápas vyhrať, no je to ešte mladý chlapec a pred ľubovnianskym publikom mal trochu trému. No to, čo sme od neho očakávali, zatiaľ spĺňa.
Opusťme teraz I. ligu a poďme sa venovať druhej resp. tretej. V nich totiž účinkujú ďalšie tímy Slobytermie, ktoré však sezónu nezačali práve najlepšie.
- Béčko zatiaľ prehralo všetky stretnutia, z čoho som dosť sklamaný. V druhom tíme je momentálne dosť veľká kríza. Neboduje tam štvrtý hráč, aj psychicky sa akosi nevieme uchytiť. Od začiatku sme to trochu podcenili a mysleli si, že sa tie zápasy vyhrajú sami.
Céčko zatiaľ tiež všetko prehralo...
- Áno, ale doteraz malo za súperov veľmi kvalitné tímy. Podľa mňa sa teda v III. lige zachráni, lebo prídu stretnutia, ktoré by sa malo povyhrávať...
 Na záver ešte slovo k dorastencom. Tí začiatkom októbra nastúpili v najvyššej možnej súťaži, v ktorej už získali i prvé víťazstvo. Pre tých mladých je to asi veľmi dobrá škola.
- Predne tak. V extralige hrá prakticky celá stolnotenisová špička Slovenska, vrátane juniorských reprezentantov. Chceli by sme sa tam teda zachrániť. A rovnaký cieľ si kladieme aj u všetkých seniorských tímov.
 
(mv)

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

ĽN, Publikované: 25.10.2009 | Zobrazené: 291

Partneri

Partnerské mestá