25.2.2009

Celoslovenský squashový turnaj u nás

V sobotu 14. februára sa v ŠRC uskutočnil celoslovenský squashový turnaj ŠRC BALDI SQUASH CUP organizovaný v spolupráci s Baldi klubom z Košíc.

 

 

Zúčastnili sa ho staroľubovnianski ligoví hráči, doplnení o ligových hráčov z Košíc, Popradu a Poľska (Nowy Sacz, Krakow).
„Našej hre prospieva aj možnosť zahrať si v zahraničí, kde môžeme získavať nové skúsenosti pre tvorivosť na kurte. Veľmi sme prekvapení z organizácie, a už teraz sa tešíme na ďalšie turnaje v Starej Ľubovni,“ povedal zástupca poľských hráčov Jacek Smolen.
Celkovo sa prihlásilo 31 hráčov, z toho jedna vynikajúca hráčka z Popradu.„ Zúčastnil som sa a organizoval viacero turnajov na Slovensku, ale takúto účasť som ešte nezažil. V Starej Ľubovni je viacero hráčov, ktorí chcú a učia sa rýchlo hrávať. Prajem im veľa síl a chuť trénovať,“ povedal spoluorganizátor Tomáš Kozáček z Baldi klubu.
Turnaj vyhral Maroš Maxián z Košíc, ktorý bez zaváhania porazil všetkých súperov a vo finále si poradil po napínavom zápase 3:2 s Jánom Bánocim, taktiež z Košíc. „Podmienky pre squash sú v ŠRC vynikajúce, za čo patrí investorovi tohto komplexu vďaka,“ vyjadril sa víťaz turnaja. Na 3. mieste sa umiestnil Peter Trabalka z Popradu a 1. miesto skupiny PLATE si vybojoval Rastislav Repka zo Starej Ľubovne.
„Tento turnaj hodnotíme vďaka vysokej účasti veľmi pozitívne a urobíme všetko preto, aby sa podobné turnaje konali častejšie a ľubovnianski squashisti mohli rásť nielen na slovenskú profesionálnu úroveň,“ povedal na záver majiteľ ŠRC Ján Kovalčík.
(J.T.)

 

 

 

ĽN, Publikované: 25.2.2009 | Zobrazené: 187

Partneri

Partnerské mestá