2.3.2009

Celebrity a politici za zelenými stolmi

Stolnotenisovú atmosféru, aká môže byť len na turnaji V.I.P., zažil 13. februára Pezinok. V tomto známom vinárskom mestečku sa totiž oproti sebe postavili zástupcovia ministerstiev, diplomatických zborov, manažéri popredných firiem, ako i ďalšie osobnosti verejného života.
Na turnaji, ktorý sa do pozornosti médií dostal najmä vďaka vykĺbenému ramenu Štefana Harabina, nechýbali ani pretekári  zo Starej Ľubovne. V skupine B suverénne dominoval vedúci stolnotenisového klubu Slobytermia Ondrej Haky, na rakete ktorého ostal tak vojenský pridelenec Čínskej ľudovej republiky na Slovensku Sui Chang Yun (3. miesto) či riaditeľ Stavoimpexu Holíč Ján Skala (2. miesto). V céčku podobným spôsobom triumfoval Jozef Bukovič, akurát v silnej D-skupine boli nad sily Valenta Jaržembovského dvaja zo štyroch stolnotenisovo zdatných hráčov. „Na to, že raketu chytil do ruky po roku, podal veľmi bojovný a sympatický výkon. Keby viac potrénoval, mohol by nabudúce vyhrať všetky zápasy,“ uviedol na margo jeho športového vystúpenia O. Haky.
Ako zároveň dodal, hoci sa Stará Ľubovňa stala (neoficiálne) najúspešnejším mestom turnaja, v Pezinku to nebolo len o boji za každú loptičku. „Išlo skôr o spoločenskú udalosť. Vyhral teda každý, kto sa ho zúčastnil.“
Trojica Staroľubovňanov sa po skončení podujatia presunula do Bratislavy, kde ju v centrále Slovenského stolnotenisového zväzu prijal jeho generálny sekretár  Anton Hamran.
Text (mv), foto (O.H.)

ĽN, Publikované: 2.3.2009 | Zobrazené: 220

Partneri

Partnerské mestá