21.12.2008

Biliardovým kráľom opäť muž

Tomáš Harčarik - to je mladý muž, ktorého hviezda dnes svieti na miestnom biliardovom nebi asi najjasnejšie. Kým sa však úplne rozžiarila, musela prejsť štvorkolovým „peklom“, ktoré zredukovalo 41 pretekárov na troch najlepších.
Dôvodom, pre ktorý sa Centrum voľného času a Mládežnícky parlament znova rozhodli zorganizovať mestskú biliardovú ligu, bol (podľa slov Márie Tokarčíkovej) veľký záujem z radov mladých ľudí: „Mali sme tu aj nováčikov, no prihlásilo sa nám aj množstvo takých, ktorí si ju už minulý rok vyskúšali. Vychytali chybičky a teraz, aby postúpili do ďalších kôl, si už dávali väčší pozor.“ 
Tieto slová predsedníčky parlamentu platili tak o prvom finalistovi - Davidovi Hurtukovi, ako aj o Tomášovi Harčarikovi, ktorý pred rokom dosť nešťastne vypadol už v II. kole. „Pred finále som sa teda snažil hrať tri až štyri dni do týždňa. Ale viete, pri biliarde hrá síce úlohu talent či skúsenosti, no musíte mať aj šťastie,“ povedal po poslednom zápase chlapec, ktorý sa tomuto športu venuje už takmer štyri roky. 
Novému šampiónovi, na prekvapenie väčšiny, výborne sekundovala najmä príslušníčka pohlavia, ktoré za zeleným súknom potiahnutým stolom bežne nevidno. Veď v menoslove prihlásených by ste priezviská s „-ová“ našli iba dve. „Stretli sme sa hneď v prvom zápase a čo vám poviem - ona hrá len mesiac a ja tri roky,“ lakonicky skonštatovala Alica Ondačková, ktorá nám na ďalšiu otázku, či si ale trúfala dostať sa až do finále, pohotovo odpovedala: „Vôbec nie. To, že som dnes tu, je náhoda.“ A náhoda bola podľa jej slov aj to, že nakoniec skončila druhá. „Biliard je viac-menej o šťastí. Je tam síce aj talent, ale keby sme hrali opäť, mohla by som byť prvá, druhá alebo tretia...“

Akcie pre mladých však mestskou biliardovou ligou nekončia. Mládežnícky parlament chystá pre nich už druhé pokračovanie Party bez kravát, zo športových súťaží si svoje sily zmerá mládež v kalčetovom či stolnotenisový turnaji.
Text a foto (mv)

ĽN, Publikované: 21.12.2008 | Zobrazené: 327

Partneri

Partnerské mestá