24.5.2023

Beh za zdravé mesto 2023

Aj tento rok sa môžu priaznivci športu aj všetci tí, ktorí chcú urobiť niečo dobré pre svoje zdravie, tešiť na Beh za zdravé mesto. V. ročník podujatia, ktorého vyhlasovateľom a organizátorom je Mesto Stará Ľubovňa sa uskutoční 4. júna 2023.  Po prvý krát sa toto podujatie spoločne s turnajmi v hokejbale, futbale a streetballe uskutoční pod názvom ĽUBOVŇA V POHYBE.

 

Podujatie otvoria detičky materských škôl v piatok 2. júna v dopoludňajších hodinách za asistencie svojich pani učiteliek. „Registrácia účastníkov na Beh za zdravé mesto začne 4. júna 2024 o 11.30 h v priestoroch športového areálu pri ZŠ Komenského. Online registrácia bude spustená do 1.júna 2023 do 24.00 h. Beh za zdravé mesto detí odštartujeme o 14.30 h, beh kategórie dorastencov a dorasteniek o 15.50 h. a  štart hlavného behu v kategórii dospelí bude o 16.30 h. Trasa, po ktorej sa bude bežať, povedie chodníkmi okolo areálu ZŠ na Komenského ulici. Tento okruh bežci v hlavnej kategórii zabehnú päťkrát“, priblížil detaily behov hlavný organizátor Štefan Joštiak z Mestského úradu.  

 

Aj v tomto ročníku prebehne sprievodná akcia partnera Behu za zdravé mesto, ktorým je Všeobecná zdravotná poisťovňa. Tá v rámci osvetového projektu „Deň pre vaše zdravie“ podporuje športové podujatia, verejné aktivity, kde hlavnou myšlienkou je prispieť k prevencií civilizačných ochorení.

 

Premiérové turnaje v hokejbale, futbale a streetballe sa uskutočnia v dopoludňajších hodinách vo zrevitalizovanom vnútrobloku vedľa OD Družba. Všetky registračné formuláre sú zverejnené na stránke www.lubovnavpohybe.sk. Čas na prihlásenie na turnaje je do 1.6.2023.

 

Tak ako každý rok bude mať podujatie aj charitatívny rozmer a to konkrétne formou dobrovoľného štartovného pre OZ Misia úsmev a nádej, ktoré je zamerané na pomoc pre sociálne slabé rodiny s deťmi, seniorov a zdravotne znevýhodnených v okrese Stará Ľubovňa. Na podujatí BEH ZA ZDRAVÉ MESTO chcú z vyzbieraných financií pomôcť deťom zo sociálne slabých rodín a vyčariť im úsmev na tvári zorganizovaním letného zážitkového tábora.

 

Partnerom podujatia sú okrem VŠZP, Ľubovnianski bežci, ako aj spoločnosti Limo Špes, spoločnosť TIS v.o.s. a VitaLem.

 

Tešíme sa na Vašu účasť!

Publikované: 24.5.2023 | Zobrazené: 325

Partneri

Partnerské mestá

Nastavenia cookies