Šport

14.5.2008

Dráma až do konca

„Pred začiatkom súťažného ročníka 2007/2008 sme si vytýčili tri hlavné ciele – udržať „A“ družstvo v II. lige, postup „B“ družstva do III. ligy a zotrvanie „C“ družstva v IV. lige. Všetky sme naplnili do bodky.“


8.5.2008

Víťazstvo v Sabinove

Basketbalisti ŠKM Stará Ľubovňa vycestovali v ďalšom kole za svojím súperom do Sabinova.


Adam Vorobeľ vybojoval striebro
7.5.2008

Adam Vorobeľ vybojoval striebro

V nemeckom Koblenzi sa 5. apríla uskutočnil 13. ročník populárnej mládežníckej súťaže, ktorej sa zúčastnila aj reprezentácia Slovenska žiackych kategórií.


6.5.2008

Zápasníci druhí

V sobotu 12. apríla sa v Bánovciach nad Bebravou konalo II. kolo 1. ligy mužov v zápasení voľným štýlom. Mužstvo Junošportu opäť potvrdilo, že patrí medzi slovenskú zápasnícku špičku, obsadilo druhé miesto.


5.5.2008

Basketbalistom sa darí

Domáci basketbalisti začali v sobotu 26. apríla dvomi trojkami a počas celej prvej štvrtiny si udržiavali tento 6 bodový náskok.


30.4.2008

Slobytermáci sa udržali v II. Lige

Staroľubovniansky stolný tenis mal v tomto súťažnom ročníku po 16-tich rokoch svoje zastúpenie v II. lige mužov.


21.4.2008

Pre karatistov do 16 rokov

V Mestskej športovej hale vo Vranove nad Topľou sa 30. marca stretlo 183 pretekárov Prešovského a Košického kraja na 2. ročníku Turnaja nádejí v karate.


17.4.2008

Mladé ženy do prvej ligy

Posledným turnajom ukončili tohtoročnú basketbalovú sezónu mladé ženy.


Basketbalisti našli svoju tvár
17.4.2008

Basketbalisti našli svoju tvár

ŠKM Stará Ľubovňa - BK Humenné 89:72 (42:34). Po výhre nad Svitom chceli staroľubovnianski basketbalisti naplno bodovať aj proti štvrtému tímu druholigovej tabuľky, hráčom Humenného.


16.4.2008

Zo zelených stolov

II. liga: TJ Slobytermia Stará Ľubovňa - ŠKST Michalovce 9:9.


12.4.2008

Šport v skratke

Ml. ženy – ŠKBD Sp. Nová Ves – ŠKM Stará Ľubovňa 75:70,


11.4.2008

Víťazstvo mu ušlo iba o vlások

V poľskej Lodži sa skončil 4. ročník HARASUTO EUROPE CUP-CENTRAL EUROPEAN LEAGUE v karate.


9.4.2008

Pod deravými košmi

Šesť dievčenských družstiev bojovalo 18. marca o titul basketbalového majstra okresu a zároveň o zisk miestenky, ktorá by ich oprávňovala zasiahnuť do bojov v krajskom kole.


6.4.2008

O postup na majstrovstvá

Prvý marcový týždeň tohto roku sa uskutočnilo 2. kolo majstrovstiev Tatranskej únie karate o postupové miesta na majstrovstvá Slovenskej republiky.


5.4.2008

Spoza zelených stolov

II. liga: TJ Slobytermia Stará Ľubovňa – ŠKST Sokol Vojčice B 11:7.


4.4.2008

Porazili Svit

Cenné víťazstvo dosiahli muži Starej Ľubovne pod deravými košmi na domácej palubovke proti súperovi zo Svitu.


Ukončenie i otvorenie squashovej ligy
1.4.2008

Ukončenie i otvorenie squashovej ligy

V Športovo-relaxačnom centre v Starej Ľubovni 15. marca vyhlásili ukončenie squashovej ligy 2007/2008.


Medailové ťaženie  zápasníkov
31.3.2008

Medailové ťaženie zápasníkov

V Košiciach sa konali Majstrovstvá Slovenska juniorov v zápasení voľným štýlom. Za účasti najlepších pretekárov Slovenska sa úspešne predstavila i trojica borcov z Junošportu Stará Ľubovňa.


29.3.2008

S čierno-bielymi figúrkami

Základná škola v Lendaku bola dejiskom detského turnaja centier voľného času z priľahlého okolia – Sp. Stará Ves, Sp. Belá, St. Ľubovňa a Lendak.


Rozhodovali celoštátne a krajské úspechy
28.3.2008

Rozhodovali celoštátne a krajské úspechy

Z viac než 50-tich nominácií na športovca roka musela vyberať komisia pre šport pri tunajšom MsÚ. Na ocenenie naj-reprezentant Mesta si však mohli nárokovať iba tí, ktorí splnili základné kritérium - umiestnenie do 3. miesta v republikových, príp. krajských súťažiach.


Najúspešnejší mladý športovec  mesta Stará Ľubovňa za rok 2007
28.3.2008

Najúspešnejší mladý športovec mesta Stará Ľubovňa za rok 2007

Súčasťou vyhlásenia Naj-športovca mesta Stará Ľubovňa 8. marca v športovej hale, bolo aj ocenenie najúspešnejších mladých športovcov. Tí sa takejto špeciálnej pozornosti dočkali vôbec po prvýkrát.


25.3.2008

Najlepším silovkárom M. Wislocký

Ladislav Rinkovský, Maroš Wislocký, Matej Plavnický a Dávid Tešla - to sú mená nových majstrov okresu v silovom dvojboji žiakov ZŠ.


24.3.2008

Spoza zelených stolov

II. liga (18. kolo): Severka Kežmarok - Slobytermia Stará Ľubovňa 7:11 (Maciuszek 4,5, Jar. Pavlík 3, Benko 2, Haky st. 1,5).


Premiéra zápasníkov
23.3.2008

Premiéra zápasníkov

Do svojej druhej sezóny vstúpili 1. marca zápasníci Junošportu Stará Ľubovňa.