16.2.2015

Neupauer druhý - v Poľskom Rzesowe

201502161211590.csc-0172-1024x681

Koncom januára 2015 bojovali mladí ľubovnianski zápasníci na medzinárodných žinenkách v Poľskom Rzesowe. P.R.manažér oddielu Mgr. Štefan Matoľak ,,Turnaj v Rzesowe patrí už medzi známe a renomované medzinárodné podujatia. Každoročne na ňom štartujú vybraní pretekári z Poľska, Ukrajiny, Česka a Slovenska. Sme radi, že sme sa do tohto okruhu dostali i my. Skúsení reprezentanti nášho mesta absolvovali turnaj za účelom zvyšovania svojej výkonnosti či adaptácie sa na staršiu vekovú kategóriu. Niektorí mladší pretekári štartovali zasa s cieľom získavať potrebné skúsenosti, či porovnať sa so zahraničnou konkurenciou". Najlepšie sa darilo Lukášovi Neupauerovi. Vo vyššej hmotnostnej kategórii do 63 kg podľahol až vo finále staršiemu súperovi z Ukrajiny a obsadil vynikajúce 2. miesto. Najviac sa borcom Juno športu ušlo ,,zemiakových" medailí. Na štvrtom stupienku sa postupne umiestnili do 27 kg Garnek, do 32 kg Česelka, do 35 kg Plavčan, do 38 kg Bučko a do 42 kg Čureja.