Koncert rusínskych hviezd
Doslova hviezdy hostil tunajší Dom kultúry. Na jeho pódiu sa totiž vystriedali najlepšie hlasy, ktoré z najznámejšieho festivalu rusínskej ľudovej piesne zatiaľ vzišli.
„Tento koncert bol akýmsi vyvrcholením siedmich ročníkov Spevov môjho rodu. Keďže sa v ňom predstavili len ich víťazi, v Starej Ľubovni sme tak mohli počuť výkvet z rusínskych spevákov súčasnosti,“ uviedol k dvojhodinovému programu predseda tunajšej Rusínskej obrody (RO) Štefan Zima.
Medzi nich bezpochyby patrili aj dvaja laureáti Spevov... z Kamienky - Martin Karaš a Ivana Sivuľková. Svojimi výkonmi však nesklamali ani hostia - slávica Slovenska Andrea Sokoľáková, trio Sikorjakových a duá z jakubianskeho FS Kečera. A aj vďaka nim tak preplnené hľadisko nezostalo chladné. „Ľudia boli nadšení. Vraveli, že toľko pekných hlasov pokope ešte nepočuli,“ dodal k diváckej odozve predseda RO.
Okrem Starej Ľubovne sa podobný galakoncert uskutočnil už iba v Bardejove a neplánovane aj v Jakubanoch. Organizátori sa tak rozhodli na poslednú chvíľu a dôvodom bol záujem verejnosti ďaleko prevyšujúci kapacitné možnosti tunajšieho Domu kultúry.
Text (mv), foto (mm)