Samospráva

MFF Ekotopfilm


17.3.2017

Foto z realizovaného premietania Ekotopfilmu

Ďakujeme všetkým účastníkom Ekotopfilmu, základným školám a deťom, ktoré ich navštevujú, učiteľom, diskutérom a všetkým obyvateľom mesta, ktorí si prišli pozrieť zaujímavé snímky zaoberajúce sa ochranou životného prostredia premietané v kine Tatra 16.3.2017. Mesto Stará Ľubovňa dúfa, že do nášho mesta zavíta Ekotopfilm aj v roku 2018.27.2.2017

Ekotopfilm pre všetkých - pozvánka

Ekotopfilm - Envirofilm sa bude konať vo štvrtok 16. marca v kine Tatra v Starej Ľubovni. Jeho program začína doobeda Junior festivalom, ktorý je určený žiakom a študentom základných a stredných škôl. Festival pokračuje večerným programom určeným pre širokú verejnosť. Popri premietaní piatich víťazných filmov je pripravená aj zaujímavá diskusia s názvom Ako dostať Slovensko na európsku úroveň so zaujímavými hosťami. „Filmový festival považujeme za najväčšie eko-podujatie svojho druhu v histórii Slovenska a veľmi nás teší, že sme už druhý rok jeho aktívnou súčasťou. Slovensko je totiž v recyklácii na chvoste európskych krajín. Recyklujeme iba 12 % odpadu. Nórsko 99 %. Aj preto sme v mestách, kde naša spoločnosť zabezpečuje triedený zber odpadu a stará sa o recykláciu, pripravili počas festivalu vlastný zážitkový program pre deti a verejnosť,“ povedal Michal Sebíň, riaditeľ spoločnosti NATUR-PACK.
Vstup na festival je ZDARMA.
Viac info nájdete na: www.ekotopfilm.sk


10.2.2017

Ekotopfilm 16.3.2017 v Starej Ľubovni

Ekotopfilm TOUR - okresné mestá je celoročný kontinuálny projekt, ktorý má vzdelávací, kultúrny a humánny rozmer. Organizátori v spolupráci s Mestom Stará Ľubovňa na ňom uvítajú žiakov, študentov a širokú verejnosť v kinosále Kina Tatra v Starej Ľubovni dňa 16.3.2017. V programe "Junior festival pre deti a mládež" je pripravený jedinečný filmový program a interaktívny sprievodný program (viď príloha). V popoludňajších hodinách sú na prehliadku filmov srdečne pozvaní všetci obyvatelia mesta, študenti, rodičia s deťmi. O 18,00 hod. sa uskutoční aj beseda s odborníkmi na tému triedeného zberu odpadov.

Partneri

Partnerské mestá