27.2.2010

Zopakuje si Slobytermia zápas?

Po vyhranom zápase v Čadci (8:6) cestovali hráči staroľubovnianskej Slobytermie do 90 km vzdialeného Tvrdošína. Ešte pred odohraním prvej loptičky však, podľa Ondreja Hakyho, zažili nepríjemný šok. V hale, v ktorej sa mal odohrať prvoligový zápas, bolo totiž neuveriteľne málo svetla.
"
Prístroj na meranie svietivosti, ktorý nosím vždy so sebou nameral len 150 luxov. Je to niečo, s čím som sa nestretol ani v piatej či šiestej lige,“ skonštatoval neskôr vedúci klubu, ktorý ale odmietol hľadať príčiny prehry iba v slabom osvetlení stolov. Na druhej strane ale uznal, že výhoda bola vďaka tomu na strane súpera. Dôvod? „Hráči, ktorí v takýchto podmienkach trénujú, sú potom na nich omnoho viac zvyknutí.“
Keďže osvetlenie na úrovni chodieb či schodísk je však v I. lige neprípustné (minimum je 600 luxov), Staroľubovňania to uviedli do zápisu a následne podali aj oficiálny protest na Slovenský stolnotenisový zväz.  Jeho športovo-technická komisia o ňom rozhodne v najbližších dňoch, „podľa doterajších skúseností ale očakávame opakovanie zápasu,“ dodal k tomu O. Haky st.
V
 porovnaní s Tvrdošínom sa tak v ostrom kontraste javí zázemie, ktoré majú k dispozícii tunajší stolní tenisti. Okrem viacerých neóniek je totiž nad každým stolom silný halogén. „Nemáme problém ani s dodržaním najnižšej povolenej teploty (14 oC), rovnako ako s minimálnymi rozmermi kurtov - 10x5 m. Tie dokážeme v prípade potreby rozšíriť až na 12x8 m,“ uviedol ešte vedúci Slobyermie. Podmienky v Starej Ľubovni sa tak nielenže dajú prirovnať k tým extraligovým. Sú dokonca na takej úrovni, že umožňujú hrať aj medzištátne stolnotenisové zápasy. Že je tomu naozaj tak, sme vlastne boli už trikrát svedkami.
(mv)

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

ĽN, Publikované: 27.2.2010 | Zobrazené: 250

Partneri

Partnerské mestá