20.5.2015

Zápasnícky klub Junošport

Zápasnícky klub Junošport Stará Ľubovňa usporiadal už piaty ročník Medzinárodného turnaja mládeže v zápasení voľným štýlom. V športovej hale privítali organizátori 92 pretekárov z piatich krajín a 15 klubov.

V športovej hale sa v prvú májovú sobotu zišla silná konkurencia zápasníkov v mládežníckych kategóriách. Predstavili sa tu kluby z krajín Višegradskej štvorky a Ukrajiny, kde má zápasenie dlhoročnú tradíciu a vysokú úroveň. V tejto konkurencii výborne obstáli domáci zápasníci, ktorí ziskom pohára družstiev prekvapili aj svojich trénerov Michala Turkyňáka a Jána Plavčana. Získali šesť medailových umiestnení, z toho 3 zlaté, 2 strieborné a jedno bronzové. Na najvyšší stupienok sa postavili Patrik Plavčan, Ivan Margitics a Samuel Bučko. „Dnes som mal iba dvoch súperov, obidvoch som porazil. Škoda, že nebola väčšia konkurencia. Som však spokojný, mám zlatú medailu. Teším sa na Majstrovstvá Slovenska v Rimavskej Sobote, odkiaľ by som chcel doniesť zlato," poznamenal Samuel Bučko, víťaz v kategórii starších žiakov do 38 kg. Blízko k zlatej medaile mal aj Lukáš Neupauer, ktorý zviedol vyrovnaný súboj so Samuelom Znášikom z Banskej Bystrice a víťazstvo mu ušlo len o vlások. Dobre si počínali aj Frederik Sovik a Dávid Česelka, ktorí sa tiež postavili na stupne víťazov.
Druhé miesto s rovnakým počtom bodov ako domáci tím a iba vďaka horšiemu umiestneniu pretekárov, obsadilo silné družstvo našich severných susedov Stal Rzeszow, ktoré malo štyri finálové účasti a získalo 8 medailí. Tretiu priečku so stratou piatich bodov obsadil ZK 1904 Košice.
Dunajplavba Bratislava, klub patriaci k slovenskej špičke v zápasení, prišiel do Starej Ľubovne iba s 5-timi pretekármi. „Konkurencia v Starej Ľubovni je na naše pomery slušná. Získali sme tri zlaté, jednu striebornú a jednu bronzovú medailu, takže v podstate som spokojný. Zo súperov sú najvyššie Ukrajinci, s Poliakmi naši chlapci zápasili celkom dobre. Chlapci sa potrebujú vyzápasiť a potom to bude v poriadku," zhodnotil účinkovanie svojich zverencov tréner Jozef Geboc.
S veľmi mladým tímom prišiel do Starej Ľubovne ďalší silný zápasnícky klub Dunajská Streda. „Je to veľmi dobrý turnaj na vysokej úrovni v kategórii mládeže. Našich priateľov zo Starej Ľubovne radi privítame u nás v Dunajskej Strede na Žitnoostrovskom pohári v zápasení vo voľnom štýle," poznamenal Roland Hakszer, predseda zápasníckeho klubu.
Domáci organizátori pripravili opäť podujatie na vysokej organizačnej i športovej úrovni, čo ocenili všetky prítomné delegácie, aj zástupcovia vedenia slovenského zápasníckeho zväzu.
Text a foto (J.P.)

Víťazi a umiestnenie Staroľubovňanov

- Prípravka I (29 kg/12 pretekárov): 1. Samuel Sedlák (Dunajplavba Bratislava),... 6. Andrej Malachovský, 7. Peter Garnek, 8. Artur Malý, 11. Dávid Farkaš, 12. Thomas Gladiš.
- Prípravka II (48 kg/10): 1. László Szerencsés (Dun. Streda), 2. Frederik Sovík,... 8. Michal Gálik.
- Mladší žiaci (33 kg/6): 1. Kamil Barlowski (Rzeszow),... 3. Dávid Česelka.
- 40 kg/11: 1. Adrian Gorczyca (Krakov),... 9. Tomáš Podhorský.
- 44 kg/6: 1. Jakub Zavacký (Košice)...6. Erik Varchola.
- Starší žiaci (35 kg/1): 1. Patrik Plavčan (St. Ľubovňa).
- 38 kg/2: 1. Samuel Bučko.
- 59 kg/6: 1. Samuel Znášik (B. Bystrica), 2. Lukáš Neupauer (SL).
- Kadeti (63 kg/2): 1. Ivan Margitics (St. Ľubovňa).
- Poradie družstiev: 1. Junošport Stará Ľubovňa - 37 bodov, 2. Stal Rzeszow (Poľsko) - 37 b., 3. ZK 1904 Košice - 32 b.

Publikované: 20.5.2015 | Zobrazené: 499

Partneri

Partnerské mestá