29.12.2015

Zápasnícke cenné kovy z Poľska i Košíc

Staroľubovniansky zápasníci na záver roka zbierali skúsenosti na dvoch medzinárodných turnajoch. Posledný novembrový víkend štartovali na otvorených majstrovstvách vojvodstva v Poľskom Krašniku, kde pricestovalo 14 družstiev z toho 12 poľských a dve zo Slovenska. V silnej konkurencii sa naši zápasníci nestratili, pričom na žinenkách bojovali aj s majstrami jednotlivých krajín v kategóriách mladších a starších žiakov. Trom pretekárom Junošportu sa na konci turnaja na hrudi leskla medaila - strieborná u S. Bučka, bronzové u T. Podhorského a L. Neupauera. Štvrté miesto obsadil E. Varchola, piate F. Sovík a M. Galík. ,,S výsledkami musíme byť len a len spokojní, lebo naši chlapci sa na žinenkách stretli aj s o dva roky staršími a skúsenejšími zápasníkmi. Tiež musíme prihliadať na podmienky, v akých trénujeme my a aké majú napríklad zahraničné oddiely. Preto je veľkým prínosom pomoc zanietených rodičov ako je to často v prípade Vladimíra Bučka ale aj iných" uviedol po návrate tréner Miroslav Galdiš.

O týždeň na to už pretekári ľubovnianskeho Junošportu cestovali na prestížny medzinárodný turnaj do neďalekých Košíc. V tejto tradičnej bašte slovenského zápasenia má organizácia takýchto podujatí dlhoročnú tradíciu. Nebolo tomu inak ani teraz. Organizátori na turnaj pozvali pretekárov zo siedmich krajín a to Ukrajiny, Poľska, Česka, Lotyšska, Moldavska, Maďarska a Slovenska. Za celkovo15 klubov štartovalo 135 zápasníkov. Staroľubovnianske mladé nádeje sa nezľakli ani konfrontácií s pretekármi z vyspelých zápasníckych krajín a domov priviezli slušnú nádielku medail&ia cute;.

Mladší žiaci: 2.m. F. Sovík (52kg), 3.m. M.Gálik (62kg), 4.m. T. Podhorský (44kg), E. Varchola (48kg)

Prípravka: 1.m. A. Malý (28kg), 2.m. P. Garnek (31kg), 3.m. O. Malachovský (34kg), 4.m. D. Farkaš (32kg), 7.m. T. Gladiš (34kg)

 

text: MG + ŠM

ZO Juno šport Stará Ľubovňa

www.zapaseniesl.webnode.sk

Publikované: 29.12.2015 | Zobrazené: 261

Partneri

Partnerské mestá