25.2.2015

Zápasníci bojovali v Bratislave

V dňoch 30. - 31.januára 2015 bojovali zápasníci Junošportu Stará Ľubovňa na medzinárodnom turnaji v Bratislave.
Už tradične ich úsilie bolo nakoniec korunované aj ziskom niekoľkých cenných kovov.
Medzi mladšími žiakmi sa v skvelom svetle ukázal Frederik Sovík, ktorý v hmotnostnej kategórii do 48 kg vybojoval cennú striebornú medailu.
Potešil aj výkon Tomáša Podhorského. V kategórii do 40 kg svojim 4. miestom ukázal potenciál a nazbieral ďalšie cenné skúsenosti.
Naši starší pretekári sa tiež nenechali zahanbiť. V hmotnostnej kategórii do 42 kg svojim 4. miestom len tesne za medailami zaostal Samuel Bučko.
Po striebornej medaile si domov priniesli Lukáš Neupauer (do 59 kg), a Dávid Česelka (do 32 kg). Najcennejší kov tentokrát získal Patrik Plavčan (do 32kg).
Tréner Turkyňák ,,Tento typ turnajov absolvujeme veľmi radi. Konfrontácia s kvalitnými súpermi nám naznačuje, ktorým smerom sa hýbe forma pretekárov, či je príprava správna, prípadne čo musíme zmeniť. Väčšina chlapcov splnila naše očakávania. Najviac asi potešil výkonostný rast Frederika Sovíka. Jeho poctivý a svedomitý prístup k tréningom začína prinášať ovocie. Verím, že v nasadenom trende vydrží a budeme o ňom ešte veľa počuť".

zapaseniesl.webnode.sk

Publikované: 25.2.2015 | Zobrazené: 271

Partneri

Partnerské mestá