11.4.2018

Štyri ocenenia za knihy vydané v Starej Ľubovni

Štyri ocenenia zo súťaže o Najkrajšiu knihu, propagačný materiál a kalendár o Slovensku do Starej Ľubovne

Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov zorganizoval už 11. ročník súťaže o Najkrajšiu knihu a propagačný materiál o Slovensku za rok 2017.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa konalo 10. apríla 2018 v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici. Staroľubovnianska výprava (Dalibor Mikulík, riaditeľ ĽM, Eva Kollárová, vedúca oddelenia školstva, kultúry, športu a mládeže MsÚ a Marek Hrebík, grafik), si z vyhodnotenia priviezla 4 ocenenia.

V kategórii A2 Knihy o kraji a regióne získalo Ľubovnianske múzeum - hrad v Starej Ľubovni hneď dve najvyššie ocenenia: 1. miesto za katalóg Kríž - láska, sláva, moc, utrpenie a 2. miesto za publikáciu ZAMOYSKI, MAJITELIA HRADU ĽUBOVŇA 1882 -1944.

V kategórii A4 Knihy o mestách (monografické) udelila porota 2. miesto Mestu Stará Ľubovňa za monografiu Karol Thiry, človek, ktorý spája ľudí, ktorá vyšla pri príležitosti 80. narodenín ľubovnianskeho rodáka, výtvarníka, vysokoškolského pedagóga, autora učebnice Dejiny umenia.

Navyše, v 26. ročníku súťaže NAJKRAJŠÍ KALENDÁR SLOVENSKA 2018 získalo Ľubovnianske múzeum - hrad v kategórii A1 Firemné fotografické kalendáre 3. miesto za kalendár na rok 2018 - Ľubovnianske múzeum - hrad v Starej Ľubovni.

Na príprave publikácií sa podieľalo množstvo zanietených a tvorivých ľudí, ktorí do každej z nich vložili kus zo seba. Zaujímavosťou je, že všetky ocenené dielka majú spoločného menovateľa - grafiku robil mladý talentovaný dizajnér Marek Hrebík.

Každé ocenenie vydavateľov a tvorcov poteší, ale najviac skutočnosť, že si knihy a materiály našli svojich čitateľov.

A potešili aj slová predsedu poroty Vladimíra Bártu, ktorý vo svojom hodnotení povedal: „Chcem vyzdvihnúť spoluprácu ľudí z rôznych inštitúcií a organizácií v meste Stará Ľubovňa, ktorá prináša svoje ovocie - aj vo forme ocenení v aktuálnom ročníku súťaže..."Foto: MH


Viac na:
http://www.najkrajsieknihy.sk/archiv/2017/vysledky.html
http://www.najkalendar.sk/vysledky-nks-2018.htm

Publikované: 11.4.2018 | Zobrazené: 392

Partneri

Partnerské mestá